"אתיקה מקצועית" - 73 - התבטאויות והתנהגות שאינה הולמת
19.02.2023 | שבט תשפ"ג | גליון מס' 73
מס' ההחלטה:
את/81/22, את/5/22, את/30/22

התלונה:

נגד הנילונה הוגשו מספר תלונות בעת האחרונה. חלק מהנושאים נשוא התלונות פורסמו בתקשורת. לאור זאת, כל התלונות הועברו לוועדת האתיקה הארצית לשם האחידות.

 

במסגרת התיק הראשון, המתלונן יוצג ע"י הנילונה בתיק הוצל"פ כזוכה. לטענתו, הנילונה לא פעלה בתיק ולא השיבה לפניותיו אליה. בהמשך, הגיע למשרד הנילונה וזו תקפה אותו ואיימה עליו כי תתלונן שאנס אותה, תקפה אותו פיזית וביקשה מבחור שישב במשרדה לתקוף את המתלונן.

הנילונה טענה כי מדובר על תלונת שווא. עוד ציינה כי המתלונן לא היה לקוח שלה שכן סירב לשלם אגרת פתיחת תיק בית משפט ואף הגיש תלונה לאחר שתקף את אחד העובדים וטען שהותקף. הנילונה צירפה אישור על הגשת תלונה במשטרה.

 

בתיק השני, המתלוננים ביקשו שלא להיחשף נוכח חשש מהנילונה. לתיק צורף סרטון, אשר פורסם בתקשורת, במסגרתו נראית הנילונה מחנה בחניית נכים ומקללת את האנשים שמולה בקללות שאפילו הדף מתקשה לסבול. מדובר בהתבטאויות שאינן עולות בקנה אחד עם מקצוע עריכת הדין ומבזות את ציבור עורכי הדין. הנילונה בחרה שלא להגיב בתיק זה.

 

בתיק השלישי, מדובר על תלונה שהוגשה ע"י חבר שעבד אצל הנילנה. המתלונן מגולל בתלונתו את מעלליה הרבים ונותן שמות ודוגמאות של לקוחות "שנעקצו" ע"י הנילונה. ביחס לעצמו, מלין המתלונן כי הנילונה לא שילמה את שכרו וכאשר הגיע לדרוש את שכרו, היא איימה עליו, תקפה אותו וקיללה אותו. לתלונה צורף דיסק נושא סרטונים שמאמתים את המתואר בתלונה.

הנילונה הגיבה לתלונה, טענה כי מדובר בעובד שהפיץ סרטונים לתקשורת והוגשה כנגדו תביעה בבית המשפט.

 

החלטה:

באשר לתיק הראשון, הוחלט על גניזת התיק בעילה של חוסר ראיות. באשר לתיק השני והתיק השלישי, הוחלט על העמדת הנילונה לדין משמעתי. 

 

רשימת הכתבות
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון