"אתיקה מקצועית" - 66 - פרסומת אסורה: שימוש במושגים מטעים והתחייבות לתוצאות
04.12.2018 | כסלו תשע"ט | גליון מס' 66
מס' ההחלטה:
את/180/18

התלונה:

בוועדת האתיקה הארצית התקבלו פניות רבות הנוגעות לפרסומים של עורכי דין בדבר "מחיקת חובות", הקטנתם וכו'. כמו כן, נתקבלו תלונות הנוגעות לפרסום שיקים ע"י עורכי דין שקיבלו לכאורה עבור הלקוחות, או פרסומות בדבר הסכומים ש"השיגו" ללקוחותיהם.

 

ההחלטה:

פרסומת (לרבות סרטוני וידאו או כל מדיה אחרת) במסגרתה מתחייב עורך הדין על תוצאה: זכייה, "ניצחון בהליך", הקטנת חובות או מחיקתם וכד' הנה פרסומת מטעה כלפי הציבור אשר עשויה ליצור רושם לא נכון ושאינה מכבדת את מקצוע עריכת הדין, כהגדרתה בסעיף 2א לכללי לשכת עורכי הדין (פרסומת), התשס"א-2001.

 

ודוק, "מחיקת חובות" הוא אינו מונח משפטי והשימוש במושג זה בפרסומות, כאילו זה הפתרון האופטימלי ודרך הפעולה בכל תיק, הוא שימוש מטעה, שאף עלול לעודד אנשים לאי תשלום חובות. על עורך הדין לפעול במסירות ונאמנות ללקוח בכל תיק בהתאם לנסיבותיו, ועל כן השימוש בביטוי "מחיקת חובות" או בביטוי "הקטנת חובות" (להבדיל מ"הפטר", "הסדר" וכו') הוא אסור.

 

בנוסף, פרסום תמונות של שיקים ש"השיג" עורך הדין ללקוחו מהווה אף היא פרסומת מטעה ושאינה מכבדת המקצוע.

 

בכל הכבוד "להישגים" של עורכי הדין, פרסומת צריכה למסור מידע ענייני, אמין ונכון, שמשקף נאמנה את המצב המשפטי וגם את ניסיונו של עורך הדין ולא מצג שאינו קשור באלו.

 

[מספר החלטה: את/180/18]

 

רשימת הכתבות
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון