"אתיקה מקצועית" - 66 - דבר יו"ר ועדת האתיקה הארצית
04.12.2018 | כסלו תשע"ט | גליון מס' 66

 

אני שמח לחדש את המסורת ולהגיש לכם בזאת את הגיליון החדש של "אתיקה מקצועית". גיליון זה, המהווה את ערוץ התקשורת בין ועדת האתיקה הארצית לבין ציבור עורכי הדין בישראל, כולל את הנחיות והחלטות הוועדה שהתקבלו במהלך השנה האחרונה.

 

עם כניסתי לתפקיד יושב ראש ועדת האתיקה הארצית לפני מספר חודשים הצבתי לעצמי מספר מטרות שיובילו לשמירה על כבודו של מקצוע עריכת הדין, תוך הקפדה יתרה על כללי האתיקה. אחת מהן היא שדרוג משמעותי של הנגשת הכללים בפני ציבור עורכי הדין, הן במסגרת ריענון בקרב הוותיקים שבהם והן בחשיפתם בפני הצעירים שהצטרפו למשפחת עורכי הדין לאחרונה.

 

בגיליון זה תוכלו לקרוא על הדילמות איתן התמודדה ועדת האתיקה בשנה האחרונה, על ההנחיות שיצאו משולחנה ועל ההחלטות אליהן הגיעה בעקבות שאילתות ותלונות שהגיעו לפתחה. זה המקום גם להדגיש ולהודות לחברי ועדת האתיקה היוצאת, בראשותו של עו"ד מיכאל טאוסיג על פועלם ותרומתם למוסד האתיקה במהלך 4 שנות כהונתם. חלק בלתי מבוטל מהמידע החשוב המוצג בפניכם בגיליון זה נחתם על ידם ועל כך התודה וההערכה.

 

בפתחו של גיליון חשוב זה אשוב ואגדיש בפניכם, חברות וחברים יקרים, כי ועדת האתיקה זמינה עבורכם לכל שאלה ומעל לכל, חשוב לי להבהיר כי מטרת העל של ועדת האתיקה היא לשמור על כבודו של מקצוע עריכת הדין ולסייע לכם להתמודד עם ההתלבטויות הלא פשוטות ולא, חלילה, כדי להתייצב בפניכם עם שוט הענישה וההתרעה. בסופו של דבר, הקפדה על כללי האתיקה היא מתן כבוד למקצוע עריכת הדין ושמירה על יוקרתו.

 

לשירותכם תמיד,

מנחם מושקוביץ, עו"ד

רשימת הכתבות
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון