הודעות דוברות הלשכה

64% מכלל הנבחנים שניגשו בפעם הראשונה לבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין במחזור קיץ 2022 עברו בהצלחה את הבחינה

14.07.2022

דוברות הלשכה

לראשונה בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין: 100% מעבר ללומדים באונ’ ת"א, חיפה ובר-אילן.

לשכת עורכי הדין מפרסמת היום (ה') את תוצאות בחינת ההסמכה, מועד קיץ 2022 שהתקיימה ב-28 ביוני השנה. על-פי הנתונים, מן הנבחנים בפעם הראשונה, כל מי שלמדו באוניברסיטת ת"א, חיפה, ובר אילן, עברו את בחינות ההסמכה. 95% מהנבחנים שלמדו באוניברסיטה העברית וניגשו לבחינה בפעם הראשונה עברו את הבחינה. מבין המכללות מובילה מכללת ספיר עם 93% אחוזי מעבר, והמכללה למנהל עם 91% מעבר.

בוגרי אוניברסיטת רייכמן עומדים על 85% מעבר. 

 

לבחינה ניגשו 1,506 מתמחות ומתמחים. 597 ניגשו לבחינה בפעם הראשונה, ואחוז המעבר שלהם עומד על  64%. בפעם השנייה ניגשו לבחינה 296 נבחנים, מהם עברו 44%. בפעם השלישית ומעלה ניגשו לבחינה 613 נבחנים ומהם עברו 21% בלבד. בפילוח פנימי של קבוצות הנבחנים מן המכללות והאוניברסיטאות: בוגרי אוניברסיטאות עם 87% מעבר, ובוגרי מכללות עם 41%. בקבוצת הנבחנים שלמדו בחו"ל, ועולים חדשים - 16% עברו את בחינת ההסמכה.

 

מנתוני הנבחנים בפעם הראשונה עולה עוד כי המכללה האקדמית צפת עם 64% מעבר, הקריה האקדמית קרית אונו עם 60% מעבר, המרכז האקדמי פרס עם 54% מעבר, מכללת שערי משפט עם 53% מעבר והמרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן עם 48% מעבר.

 

הציון הגבוה ביותר של כלל הנבחנים - מאוניברסיטת תל אביב

את הציון הממוצע הגבוה ביותר, 74, מבין הנבחנים בפעם הראשונה, קיבלו בוגרי אוניברסיטת חיפה, ולאחריהם בפער זניח בוגרי האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב עם ציון ממוצע של 73.9. במבט כללי, כלומר מבין כל הנבחנים, שניגשו למועד זה בפעם הראשונה, השנייה והשלישית ומעלה, הציון הגבוה ביותר הוא של בוגרי אוניברסיטת תל אביב (72), וזהו גם המוסד האקדמי שאחוז העוברים בו הוא הגבוה ביותר מבין כלל הנבחנים – 94% מעבר.

 

תוצאות על-פי מקום ההתמחות: הפרקליטות הצבאית והמשטרה בראש

אחוז העוברים הגבוה ביותר הוא מבין אלה שהתמחו בפרקליטות הצבאית ובמשטרה – 76% (37 נבחנים). נתוני אחוז העוברים בפילוח על-פי מקום ההתמחות מעלה כי המתמחות והמתמחים בפרקליטות המדינה ומחוזותיה עומד על 65% (66 נבחנים). 47% מהמתמחות והמתמחים בבתי המשפט (66 נבחנים) עברו את הבחינה, ובקרב המתמחות והמתמחים במשרדים פרטיים (1163 נבחנים), 39% עברו את הבחינה.

 

ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד אבי חימי: "אני מברך את המצטרפות והמצטרפים החדשים למשפחת לשכת עורכי הדין, ואני גאה בכל אחת ואחד מכם על המסלול הארוך שצעדתם בו. תוצאות הבחינה מלמדות, גם במועד זה, כמו במועדים קודמים, כי הבחינות ניתנות למעבר, ובאחוזים ובציונים גבוהים מאוד. עורכות דין ועורכי דין מבוקשים היום כמעט בכל תחום, לרבות ענף ההייטק, השירות הציבורי, התקשורת והעיתונות. בכל מקום שתהיו, לשכת עורכי הדין תמשיך לעמוד לצדכם וללוות אתכם, החל מצעדיכם הראשונים במקצוע, ובמהלך כל שנות חברותכם בלשכה, באמצעות העשרה מקצועית, השתלמויות, פעילויות פנאי ורווחה, הטבות צרכנות וסיוע בכל תחום שידרש".

 

לנתונים המלאים לחצו כאן >>

 

 

 

קובץ להורדה
bar_exams_summer_2022_statistics.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון