הודעות דוברות הלשכה

1,292 מתמחים הוסמכו כעורכות ועורכי דין חדשים בטקס שהתקיים הערב בבנייני האומה בירושלים

18.08.2021

דוברות הלשכה

ראש הלשכה, עו"ד אבי חימי: "במקצוע שלנו, השמיים הם הגבול. כל אחת וכל אחד מכם יכול בעבודה קשה להימנות על בכירי המשפטנים בארץ, עורכי דין, שופטים, יועצים משפטיים, זה תלוי בעיקר בכם"

בטקס החגיגי, שהתקיים הערב (ד') בבנייני האומה במעמד ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, יו"ר ועדת ההתמחות בלשכה, עו"ד ואיל חלאילה ויושבי ראש מחוזות הלשכה, הוסמכו עורכות ועורכי הדין החדשים. טקס ההסמכה התקיים תחת מגבלות התו הירוק, כאשר השנה נכחו בו פיסית כמה מאות מוסמכות ומוסמכים. הטקס הועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של לשכת עורכי הדין.

 

על פי הנתונים*, 723 מבין המוסמכים החדשים הן נשים והיתר, 569 הם גברים, ובכך עומד כיום מספר עורכות ועורכי הדין הפעילים בישראל על 73,919.

 

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

בנאומו, בירך ראש הלשכה את סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, חה"כ גדעון סער, על העשייה הברוכה בה החל מעת כניסתו לתפקיד שר המשפטים, ובכלל זו, בין היתר, מינוי פרקליט מדינה קבוע, כינוס הוועדה למינוי שופטים והעובדה שמתקיים שיג ושיח מקצועי, עמוק ורציני עם גורמים רבים במשרד המשפטים ומחוצה לו בקשר לרפורמות שונות.

 

בברכתו למוסמכים החדשים הוסיף עו"ד חימי: "במקצוע שלנו, השמיים הם הגבול. כל אחת וכל אחד מכם יכול בעבודה קשה להימנות על בכירי המשפטנים בארץ, עורכי דין, שופטים, יועצים משפטיים, זה תלוי בעיקר בכם".

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער, שלח ברכה מוקלטת, בה פנה למוסמכים החדשים ואמר: ״מקצוע עריכת הדין היום הוא מקצוע תחרותי, ואתם מתמודדים מול הרבה מאוד אנשים. אנחנו נביא בקרוב עוד שינויים במערכת המשפט, שכולם יושפעו מהם, גם עולם המשפט עצמו, וגם אזרחי ישראל. על עולם המשפט להתקדם לעידן הדיגיטאלי, לעידן החדש. כפי ששמעתם, גם התחום הפלילי מעסיק אותי רבות. זכויות אזרח בחקירה ובמשפט, חומרי חקירה, פסלות ראיה שהושגה שלא כדין. השינויים הכרחיים, והם נעשים בשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין, ועם ראש הלשכה״.

 

*לנתונים נוספים אודות המוסמכות והמוסמכים החדשים לחצו כאן

 

קובץ להורדה
new_lawyers_summer_2021_statistics.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון