הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין מתריע מפני קריסת מערכת המשפט וקורא להוספת מאות תקני שפיטה לאלתר

27.07.2021

דוברות הלשכה

ראש הלשכה: "...מערכת המשפט לא נוהגת לזעוק את זעקתה, אך אנו חברות וחברי לשכת עורכי הדין, המצויים בבתי המשפט יום יום, מבינים שמערכת משפט עצמאית, חזקה ומתפקדת, חיונית לדמוקרטיה הישראלית ולמתן שירות מיטבי לאזרחיה."

לשכת עורכי הדין מברכת את הרשות השופטת על המחקר המעמיק והמקיף שביצעה בנושא אקוטי לפעילותה. מדובר במחקר המתקיים לראשונה ויורד לקרביים של זמני הטיפול בתיקים השונים והזמן השיפוטי הדרוש להם.

 

יחד עם זאת, תוצרי המחקר אינם מעודדים, ולמעשה הם מבטאים בצורה הטובה ביותר את בעיית העומס השיפוטי הכבד הקיים במערכת המשפט בישראל, אשר אין לו אח ורע בהשוואה למקובל בעולם.

 

לעומס זה, יש להוסיף את החוסר הקיים במאות שופטים, את מספר התיקים הגדול שנפתח, הזמן השיפוטי הרב המוקדש לכל תיק ותיק, וביתר שאת ל"מגה תיקים" וכן את העומס הנפשי והרגשי שחשים שופטות ושופטי ישראל.

 

העובדה שמלאה הארץ משפט ותקינת השופטים בישראל מצויה בחסר משמעותי לעומת המקובל בעולם, מעידה כאלף עדים על הצורך המהותי והקריטי, לתקצב את הרשות השופטת, כבר במסגרת חוק התקציב הקרוב ולמנות מאות שופטות ושופטים לאלתר.

 

אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט, לסגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער ולשר האוצר אביגדור ליברמן לפעול להקצאת המשאבים הנדרשים ולהוסיף תקנים באופן מיידי. מערכת המשפט לא נוהגת לזעוק את זעקתה, אך אנו חברות וחברי לשכת עורכי הדין, המצויים בבתי המשפט יום יום, מבינים שמערכת משפט עצמאית, חזקה ומתפקדת, חיונית לדמוקרטיה הישראלית ולמתן שירות מיטבי לאזרחיה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון