הודעות דוברות הלשכה

הכנס השנתי 2021: כבוד השופט בדימוס, דוד רוזן, נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות: יש דברים שאני לא מוכן להשלים איתם. אם ינסו לעצור אותי, אהיה בשלושה אולפני חדשות"

02.06.2021

דוברות הלשכה

״כשעורך דין מרגיש שתיק הוא ״מטומטם״ לחלוטין הוא מדבר על תפירת תיקים. זה מאוד מסוכן שמי שאומר זאת עושה זאת בכוונת מכוון."

בכנס לשכת עורכי הדין התראיין כבוד השופט בדימוס, דוד רוזן, נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות:

 

על פרקליטות המדינה: ״אני יודע שהפרקליטות היא גוף חזק וחשוב, הייתי רוצה לראות אותה אפילו חזקה יותר, חייבים מערכת אכיפה חזקה כדי לנהל שלטון חוק. הייתי רוצה שהפרקליטים יפעלו בהגינות ובשקיפות. בהגינות - הם עושים זאת, בשקיפות - זה פחות ברור.״

 

לגבי "תפירת תיקים": ״כשעורך דין מרגיש שתיק הוא ״מטומטם״ לחלוטין הוא מדבר על תפירת תיקים. זה מאוד מסוכן שמי שאומר זאת עושה זאת בכוונת מכוון. בתיקים של יעקב נאמן וקהלני למשל, נעשו טעויות דרמטיות. טימטום – אבל לא תפירת תיקים״.

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

על מעמדו כנציב: ״הגעתי למסלול עבודה של שיתוף פעולה עם הפרקליטות. האם אני מרגיש שאין לי כוח או שיניים? ממש לא. היום יש פי שלוש תלונות לפרקליטות מאז שנכנסתי, וזה המדד. יש לי אפשרות להמליץ על צעדים אופרטיביים, ובלמעלה מ-80 אחוז מהמקרים הפרקליטות מיישמת את ההמלצות שלי״.

 

כשנשאל האם היו זיכויים בעקבות מחדלים: ״אני פונה לעתים תוך כדי הליך משפטי בבקשה לקבל דו״חות על הצעדים שנעשו. יש פה חריגה מסמכות אבל זה נראה לי מספיק חשוב כדי להתעמק בזה. אני גם אזרח במדינה ויש דברים שאני לא מוכן להשלים איתם. אם ינסו לעצור אותי, אהיה בשלושה אולפני חדשות״.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון