הודעות דוברות הלשכה

הכנס השנתי 2021: ח"כ משה גפני: "אם תקום ממשלת השינוי הזו, מנסור עבאס יהיה הכי דתי בקואליציה."

01.06.2021

דוברות הלשכה

לשאלה האם ממשלה כזו היא ממשלה לא לגיטימית השיב: ״אין דבר כזה ממשלה לא לגיטימית – אנחנו במשטר דמוקטרי. אם יש 61 חברי כנסת שיכולים להרכיב ממשלה, הם הרוב והם ממשלה לגיטימית. אם בנט אומר שעבאס הוא לגיטימי למה שאני אהיה זה שישבור לו את המילה?״

בכנס לשכת עורכי הדין, התראיין משה גפני, יו״ר יהדות התורה, ליובל קרני ואמר:

 

על הממשלה המסתמנת:

״תמיד הטיפו לי מוסר: בנט, סמוטריץ היו אומרים לי אתה שמאלן. פתאום התברר לי אתמול, שיש אצל האנשים האלה אידאולוגיות שיותר חשובה מארץ ישראל, לדוגמא להזיז את נתניהו. חיפשתי מצווה כזו בתורה, לא מצאתי. אם תקום ממשלת השינוי הזו, מנסור עבאס יהיה הכי דתי בקואליציה.

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

נפתלי בנט בחר את דרכו והוא אמר אני רוצה שבממשלת ישראל ישבו כאלה שהם לא בדיוק מהימין. הוא מלכתחילה אמר לעצמו אני אלך עם יאיר לפיד ואשאיר את הימין בצד. וכשהיינו במבצע הוא אמר אני יורד מזה , אבל זה היה שקר. גדעון סער אמר אני רוצה להחליף את נתניהו, אף אחד לא חשב שהוא ייתן ליאיר לפיד לנהל את הממשלה.

 

כבר 16 שנה אין מציאות כזו ששר אוצר ויו״ר ועדת כספים הם מאותה מפלגה, זה היה בעבר בימי מפא״י והיה גם אצל ביבי פעם. אבל לא יכול להיות דבר כזה שישב שר אוצר ויעשה מה שהוא רוצה ולא יהיה עליו פיקוח פרלמנטרי, שזה מה שאנחנו עושים בוועדה.

 

לשאלה מי אחראי על זה שלא קמה ממשלת ימין השיב: ״סמוטריץ בנט וגדעון סער״.

 

לשאלה האם ממשלה כזו  היא ממשלה לא לגיטימית השיב: ״אין דבר כזה ממשלה לא לגיטימית – אנחנו במשטר דמוקטרי. אם יש 61 חברי כנסת שיכולים להרכיב ממשלה, הם הרוב והם ממשלה לגיטימית. אם בנט אומר שעבאס הוא לגיטימי למה שאני אהיה זה שישבור לו את המילה?״

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון