הודעות דוברות הלשכה

הכנס השנתי 2021: נשים מובילות על האתגרים הכלכליים הקרובים

01.06.2021

דוברות הלשכה

מושב ״עידוד הפעילות הכלכלית – האתגרים שלפתחנו״ בכנס לשכת עורכי הדין באילת התאפיין בפאנל של 6 נשים מובילות בתחום הכלכלה במדינת ישראל: אורית פרקש-הכהן, שרת התיירות, ח״כ קרן ברק, השופטת מיכל אגמון, מהמחלקה המשפטית של בית המשפט המחוזי בת״א, עו״ד סיגל יעקבי, מ״מ מנכ״לית משרד המשפטים, עו״ד מיכל הלפרין, הממונה על התחרות, ועו״ד יעל אלמוג, היועצת המשפטית הראשית של בנק הפועלים.

שרת התיירות פרקש-הכהן: "אני מאחלת שתהיה ממשלה, זהו תנאי בסיסי להחזרת ישראל למסלול. משבר הקורונה הביא את אחת התקופות המאתגרות הכלכליות שהכרנו. בערים משמעותיות שחיות מתיירות חו”ל, למשל בנצרת, כמעט 70% מהמלונות סגורים. ישראל חוזרת למפת התיירות ו-20 קבוצות ראשונות יגיעו בשבועות הקרובים. השבוע הגיעה קבוצה ראשונה מארה״ב. אנחנו פועלים בתיאום עם משרד הבריאות, יש חשש במשרד, אך אני חושבת שהוא מופרז. המתווה הוא מאוד קשיח, ואני מאמינה בלשים את הרגל בדלת ולהתחיל. במקביל צריך עדיין להמשיך, לתמוך ולתת סיוע״.

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

ח”כ קרן ברק: "לגבי הממשלה- לא להספיד אותנו כל כך מהר. זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. אנחנו גם יודעים להילחם מהאופוזיציה. הצמיחה לאחר משבר הקורונה והתחזיות שמשתנות לטובה, לא קרו סתם. זה קרה בזכות הממשלה. הבשורה הגדולה הנוספת הייתה לעסקים, נאבקנו כדי שלעסקים יגדילו כבר מההתחלה את ההלוואות בערבות המדינה. נלחמנו מול החשב והתהליך הפך להיות פשוט. לגבי המענקים, בלי לקרוא לזה דמי אבטלה לעצמאים, חילקנו מענקים ופיצויים על אובדן הכנסה. לגבי החל"ת, אנחנו צריכים גמילה איטית, יש עובדים שלא יחזרו מחל״ת וצריך לתת להם התראה של 30 יום."

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

מיכל הלפרין, הממונה על התחרות: "הקורונה הייתה גם הזדמנות לטפל בעודף הרגולציה המטורף שיש במדינת ישראל. צריך לעשות דה רגולציה בשירותים כדי שהאזרח ייהנה מיותר תחרות. האזרח שמתלונן על יוקר המחיה והמחיר של מוצרי המזון, לא קושר את זה לרגולציה המשמעותית שיש בישראל. אני חושבת שהציבור בישראל צריך להפסיק לצפות מהרגולטורים שיצילו אותו מכל פגע וצרה, יש להם אחריות לקבוע כללים ולוודא שהם מתקיימים, אבל האחריות על קיום החוקים צריכה להיות על העסקים עצמם."

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

מ״מ מנכ״לית משרד המשפטים עו״ד סיגל יעקבי: "לגבי אסון מירון, זה אסון בלתי מתקבל על הדעת וגם אסון קריסת הטריבונה בבית הכנסת, שם הכתובת הייתה על הקיר. לגבי ועדת חקירה ממלכתית - זה מתכנס לסוגיית המשילות. זה לא שאלה של להטיל אצבע מאשימה על הממשלה, אלא להתבונן על עצמנו כחברה ולשאול איך הגענו למצב הזה.

אין ספק שיש יותר מידי בירוקרטיה. למשרד המשפטים יש אחריות להפחית חסמים בירוקרטיים, אבל גם לא צריך להזדעק מהמילה בירוקרטיה. עשינו מהלכים להפחתת הנטלים, במערכת המשפט, אנחנו מתמודדים עם אתגרים אדירים ואנחנו מובילים שני מהלכים: להוציא הליכים לערכאות אחרות ופיתוח כלים של יישוב סכסוכים מחוץ לבתי המשפט.״

עו״ד יעקבי נשאלה האם הייתה רוצה להיות המנכ״לית הקבועה של משרד המשפטים? תשובתה - לא.

 

 

צילום: דוברות הלשכה

 

 

 

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון