הצטרפות להליכים משפטיים

לשכת עורכי הדין פונה לבג"ץ בעקבות אי מינוי שר משפטים

11.04.2021

דוברות הלשכה

הלשכה מבקשת להצטרף כידיד בית המשפט לעתירתה של התנועה למען איכות השלטון בישראל, במסגרתה מבקשת העמותה למנות באופן מידי שר משפטים קבוע, לאחר פקיעת כהונתו של מ"מ שר המשפטים, ח"כ בני גנץ.

בבקשת הלשכה נכתב בין בשאר כי מדינת ישראל מצויה בשנים האחרונות במשבר פוליטי חריף שהביא לכדי לא פחות מארבע מערכות בחירות בשנתיים האחרונות. על פי הבקשה, אי מינויו של שר משפטים פוגע באופן קשה במשילות, במערכת אכיפת החוק, במערכת המשפט וביכולת השלטונית בישראל, תוך שסמכויות מהותיות רבות בהן מחזיק שר המשפטים נותרות ללא גורם המסוגל להוציאן לפועל.

 

בנוסף, מציינת הלשכה בבקשת ההצטרפות כי לפי סעיף 1 בחוק לשכת עורכי הדין, הוקמה הלשכה על מנת לאגד את כלל עורכי הדין בישראל, לשמור על רמתו וטהרו של מקצוע עריכת הדין, והיא "תפעל למען הגנה על שלטון החוק, זכויות האדם וערכי היסוד של מדינת ישראל". הלשכה סבורה כי היעדרו שר משפטים פוגע קשות בשלטון החוק, במערכת המשפט, וכפועל יוצא מכך, גם בציבור תושבי מדינת ישראל. 

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי: "המצב בו אין במדינת ישראל שר משפטים מכהן הוא תקדים מסוכן שפוגע קשות בשלטון החוק בכלל ובמערכת המשפט בישראל בפרט. לשכת עורכי הדין אינה יכולה לשבת בחיבוק ידיים בזמן שבאחד המשרדים הממשלתיים החשובים ביותר לא עומד שר באופן קבוע, ובכך מופקרים הלכה למעשה עשרות נושאים והחלטות קריטיות מדי יום".

 

את בקשת ההצטרפות הגישו ב"כ לשכת עורכי הדין - עו"ד צבי בר נתן, מרב ברוך ואסף סוויסה ממשרד גולדפרב זליגמן, יחד עם יו"ר ועדת הצטרפויות להליכים משפטיים בלשכה, עו"ד ערן גולן.

 

לבקשה המלאה לחצו כאן

 

קובץ להורדה
hcj_2255-21_appointment_of_minister_of_justice_petition.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון