"נקודת גישור"

גיליון מס’ 3, מרץ 2002

20.02.2003

מאמרים נבחרים מתוך הגליון השלישי של "נקודת גישור" - ביטאון לשכת עורכי הדין בישראל, המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי

חברים נכבדים,

הנהלת בתי המשפט אימצה את מודל הפרוייקט שהציע המוסד הארצי לגישור, לפיו יועברו תביעות קטנות לגישור, כשירות ללא תמורה של המגשרים לצבור הרחב. עורכי הדין שיעסקו במתן השירות ימונו כמגשרים בשכר בתביעות עד לסך של 50,000 ש"ח בדיון מהיר, ובתיקים נוספים שיועברו לגישור על ידי המערכת המשפטית.

בדרך זו, הצלחנו לשלב בין תרומה לציבור המבוססת על עבודת התנדבות של מגשרי המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי, לבין הגברת מקורות הפרנסה.

בגליון זה אנו מציגים את התכנית שאימצה מערכת המשפט, ומבוססת על העקרונות האמורים. אנו קוראים לכל המגשרים ליטול חלק בתכנית, אשר תקנה - בצד השירות לציבור הרחב - נסיון רב למגשרים ופרנסה נוספת בתיקים שיועברו למגשרים הנוטלים חלק בפרוייקט.

***

בימים אלו אנו שוקדים על גיבוש תוכנית הערכה נייטרלית מוקדמת (E.N.E), אשר במסגרתה יוכשרו עורכי דין בתחום מקצועיותם כמעריכים בתיקים המתנהלים בבתי המשפט. במיוחד מדובר בתחומים של נזקי גוף, רשלנות רפואית, תיקי ביטוח, ליקויי בניה ותיקים אחרים מצריכים הערכה נייטרלית מוקדמת. לרעיון הנ"ל ניתנה ברכת הדרך של המערכת המשפטית. יצירת התהליך והכשרת המעריכים תעשה בשיתוף עם שופטים העוסקים בתחומים אלו.

מקצועיותם של עורכי הדין בתחומים אלו והכשרתם האמורה, תהווה את הבסיס למינויים. אנו צופים כי התפתחות תחום זה תרחיב את הצורך והשימוש בדרכים אלטרנטיביות ליישוב סכסוכים, ותבליט את מקצועיותם וניסיונם הייחודי של עורכי הדין בתחום זה.

***

זהו הגליון השלישי של ביטאון המוסד הארצי לגישור, והוא כולל שני מאמרים של כותבים ידועים מתחום הגישור בעולם, אשר מובאים בשפה האנגלית ושנכתבו במיוחד עבור "נקודת גישור". מפאת חשיבותם ועל מנת שלא לפגום באיכותם, החלטנו להביא את המאמרים בשפתם המקורית.

אנו תקוה כי תהנו מקריאת הגליון.

לסיום, נאחל לכל חברינו וחברותינו חג פסח שמח, ובעיקר שקט.

עו"ד שי סגל ועו"ד יהודה טוניק

כתבות המשך
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון