דוח פעילות שנתי

דו"ח פעילות שנתי - 2014

04.03.2015

דו"ח הפעילות המוגש למועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, כולל את סקירת הסמנכ"ל על פעילות מוסדות הלשכה בשנת המשפט התשע"ד (מ- 1 ספטמבר 2013 ועד 31 באוגוסט 2014).

 

 

שלום רב,

 

אני שמח לפרוש בפניכם מעט מהפעילות והשינויים שהתחוללו בשנה החולפת.

 

השנה הגדרנו כיעד מרכזי את תפקיד הלשכה כנותנת שירות. במסגרת יעד זה פותחה והושקה מערכת טלפונית חדשה אשר הביאה לשיפור ניכר בזמינות, בשירות והיחס לפונים. המערכת מאויישת ע"י עובדים בעלי מוגבלויות שגוייסו במיוחד לכך.

 

כמו-כן, ערכנו בדיקה מקיפה של כל מערך הספקים העובדים עם הלשכה אשר הביאה לייעול ולחיסכון כספי.

 

מהפיכה של ממש בוצעה במחלקת המתמחים. מבנה המחלקה הוגדר מחדש ובוצע מיפוי משימות. נערך שינוי מקיף במערך הפיקוח על ההתמחות. השינוי יביא לייעול במערך ההתמחות, וכפועל יוצא הפיקוח על המתמחים יורחב.

 

הלשכה הוציאה לפועל מיזמים כגון חניכתם של עורכי דין צעירים (מנטורים) וקידום רשימת סנגורים פליליים, ועסקה גם בעשייה חברתית: השתתפות הלשכה ועובדיה ביום מעשים טובים, סיוע לילדים חולי סרטן, העסקת עובדים בעלי מוגבלויות ועוד.

 

תוכנית שכר מצווה של הלשכה הגדילה באופן משמעותי את היקפה, לרבות העלאתו של דף פייסבוק אשר מונה מעל ל- 11,000 חברים. כללי הסיוע המשפטי אושרו בוועדת חוקה באופן שיבטיח כי התוכנית תפעל על פי משנה סדורה שתסייע להסדרת פעילות התוכנית בעתיד, וכן תאפשר הרחבת הסיוע לאוכלוסיות מגוונות ונזקקות יותר.

 

בתחום המחשוב והאינטרנט הושק השנה מערך דיוור/ניוזלטר שבועי חדש המרכז את חדשות הלשכה, לרבות עדכוני פעילות, אירועים ומידע חשוב לעורכי הדין.

 

בעתיד הקרוב מתוכננת רפורמה מקיפה במערכות המחשוב של הלשכה, הפנימיות והחיצוניות כאחד, שתשפר ותנגיש באופן משמעותי את הלשכה לחברותיה וחבריה.

 

מחלקת האתיקה הארצית שיפרה את נהלי עבודתה, בין השאר על ידי ייעול בתיעוד ישיבותיה, מעבר לעריכה פנימית של ביטאון "אתיקה מקצועית", סיווג תיקי שכ"ט לפי נושאים, סריקה של כל תיקי ועדת הרביזיה וניהולה באמצעות מערכת המחשוב של הלשכה, והעברת סקירה שבועית של חדשות האתיקה למחלקת הדוברות ועלון חדשות הלשכה.

 

המוסד הארצי לגישור הרחיב פעילותו והשנה הועברו הכשרות בגישור בערים נוספות לתל-אביב, כגון: אשדוד, באר-שבע ונצרת, ונערכו גישורים רבים גם במחוזות הצפון והדרום.

 

נחתם הסכם קיבוצי היסטורי בין עובדות ועובדי הלשכה להנהלת הלשכה. ההסכם מסדיר לראשונה את כל ההיבטים שביחסי העבודה בלשכה, ומאפשר הפניית מירב משאבי ההון האנושי לטובת הגשמת מטרותיה של הלשכה.

 

שינויים ושיפורים בוצעו בתחומים רבים נוספים, כגון הטמעתה של מערכת ניהול מסמכים אחידה (sharedocs), בחירת היגד (סלוגן) חדש – "צדק, משפט ומישרים". הוספת שם הלשכה בערבית ללוגו הלשכה, שיפור הייצוגיות על ידי הנהגת קוד לבוש המכבד את הלשכה ועובדיה, שיתופי פעולה עם משרדי הממשלה ועוד.

 

הלשכה מנהלת מספר מאבקים מרכזיים בניסיון להגן על המקצוע ולמנוע כרסום במעמד העוסקים בו. הלשכה ממשיכה במאבקה למניעת תופעת הסגת גבול המקצוע תוך שהיא משקיעה בכך משאבים לא מעטים.

 

בניית בית הלשכה עבור מחוז הצפון הושלמה, ונכון למועד כתיבת הדו"ח עברו משרדי המחוז למשכן החדש.

 

הלשכה הצטרפה כידיד בימ"ש למספר הליכים בבתי המשפט, מקום בו הוועד המרכזי סבר שיש לכך השלכה על עורכי הדין או על זכויות חוקתיות.

 

הכנס השנתי באילת שב ומשך אלפי עורכי דין ובני משפחותיהם לפעילות של העשרה מקצועית לצד מפגש חברתי, בילוי והנאה.

 

הפורומים והוועדות קיימו ימי עיון והשתלמויות לצד פעילות עניפה של המכון להשתלמויות עורכי הדין.

 

רבה ככל שתהיה, העשייה עד היום הינה חלק מתהליך מתמיד של חשיבה, התייעלות, למידה ושיפור. אני סבור כי אנו מחויבים לשקיפות מלאה בפעילויות הלשכה ולכן אמשיך לדווח לכם/ן, חברות וחברי הלשכה, על התנהלות הלשכה. כמו-כן, אני מזמין כל אחד ואחת מכם/ן לפנות אלי באמצעות דוא"ל gil.s@israelbar.org.il בהצעות, רעיונות ויוזמות לשיפור השירות הניתן לכם/ן.

 

מנגנון הלשכה ממשיך לשאת בעומס רב הכרוך בטיפול ברבבות חברי הלשכה שמספרם הולך ורב, בציבור מתמחים גדול, בנושאי אתיקה ודין משמעתי, בביצוע פסקי דין, בהנפקת שוברי חבר, אישורי סטטוס, עדכון פרטים, אישורים ועוד.

 

תודה לכל עובדי הלשכה הנושאים בנטל מידי יום ומסייעים כל אחד ואחת בתחומו/מה להוציא לפועל את פעילות החובה והרשות של הלשכה.

 

ב ב ר כ ה,

גיל סלומון, עו"ד

מנכ''ל הלשכה

 

לדו"ח המלא - לחץ/י כאן

 

 

 

קובץ להורדה
activity_report_2014_site.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון