הודעות וחדשות

היד שנסחפה בספא - סיפור מחדר הגישור

19.11.2014

עו"ד ענת מנדלסון, מנהלת המוסד הארצי לגישור

פציעה שסבלה ניצולת שואה בעת שהייה במלון, הובילה לתחושת עלבון ולסכסוך משפטי עם בית המלון. בישיבת הגישור המרגשת שנערכה בלשכת עורכי הדין יושבו ההדורים והצדדים נפרדו בלחיצת יד חמה.

במסגרת עריכת גישורים בהתנדבות במוסד הגישור של לשכת עורכי הדין, התקיים הליך גישור מרגש במיוחד.

 

התובעת, אישה מבוגרת בשנות ה- 80 לחייה וניצולת שואה שהתה בבית מלון בחופשה, אשר ניתנה לה כחלק מתשלומי הפיצויים של ממשלת גרמניה.

עת ששהתה התובעת בג'קוזי בבית המלון, נשאבה ידה לתוך פתח יניקה, והיתה תקועה שם למעלה מ- 20 דקות. התובעת סבלה מכאבים עזים, ורק כעבור 20 דקות כשכובה הג'קוזי, היא הצליחה לחלץ את ידה.

 

מרגע הפציעה סבלה התובעת, במשך תקופת שהייתה במלון, מכאבים נפיחות ואדמומיות ומפחד עז להיכנס שוב לג'קוזי. רופא המלון הפנה אותה לחדר מיון.

 

עוד טענה התובעת כי, מנהל הספא התבטא בצורה משפילה ומקוממת כלפיה וציין ברבים כי מה לתובעת להלין, כי ממילא אינה משלמת בעצמה עבור השהייה במלון.

 

התובעת הגישה תביעה נגד בית המלון, הן בשל הסבל והכאבים שסבלה מהפציעה והן מהעלבון שספגה מהתבטאותו של מנהל הספא.

 

הנתבעת מאידך, טענה כי המקרה הנטען ארע בשל רשלנותה של התובעת, אשר לא נזהרה כלל, פעלה בחוסר שימת לב, ולא נהגה כפי שאדם סביר היה נוהג בנסיבות העניין.

 

עוד טענה הנתבעת כי, התובעת לא הוכיחה גרסתה וטענותיה, לא באמצעות אסמכתא לקיומו של המפגע, לא הוכיחה קשר סיבתי בין טענותיה לנתבעת, וכי פרט לתעודה רפואית בודדת של רופא המלון היא לא צרפה שום חוות דעת רפואית לביסוס טענותיה או מסמך המעיד על המשך טיפול.

 

לפיכך, טענה הנתבעת, התובעת לא עמדה בחובת ההוכחה המוטלת עליה ושדין התביעה להידחות.

 

בישיבת הגישור שנערכה בלשכת עורכי הדין נכחו התובעת, נציג חברת הביטוח ומנהל קשרי הלקוחות של רשת בתי המלון. תוך כדי ברור המחלוקות התברר עד מהרה כי אומנם הפגיעה הגופנית הייתה קלה וחולפת, אלא שתחושת העלבון מהערתו של מנהל הספא נותרה צורבת. עוד התברר כי עיקר החשיבות בעיניה של התובעת הייתה קבלת הכרה בסבל הרב שעבר עליה בתקופת השואה ולאו דווקא בקבלת פיצוי כספי. במסגרת הליך הגישור ניתנה לתובעת ההזדמנות להשמיע לנוכחים את קורות חייה, היא חשפה את המספר המוטבע על ידה וסיפרה על חוויותיה ממחנות ההשמדה. בסיום ישיבת גישור מרגשת יושבו ההדורים, הצדדים נפרדו בלחיצת יד חמה, והגם שכבר לא עמדה על כך, גם גובש הסדר גישור במסגרתו התובעת קיבלה פיצוי כספי.

 

המוסד הארצי לגישור של הלשכה עורך קורסי הכשרה רבים הגישור: הכשרה בסיסית, השלמה בגישור משפחתי ותכניות הכשרה מעשיות בגישור ("פרקטיקום").

לפרטים נוספים נשמח על יצירת קשר בטלפון: 03-6362221/30 או באמצעות אי-מייל: anat@israelbar.org.il 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון