קשרי חוץ

הכנס השנתי - כנס חובק עולם

02.06.2014

עו"ד הילי רג’ואן, ממונה על קשרי חוץ

הכנס השנתי ה- 14 של לשכת עורכי הדין זכה לארח השנה מגוון מיוחד של אורחים מחו"ל. במרכז הכנס עמדה משלחת של 25 חברי הלשכה ההודית שהגיעו מגואה, ניו דלהי ועוד. השנה התקיים שיתוף פעולה מיוחד עם הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים (IAJLJ) ובמסגרתו התקיים פאנל מרתק בנושא ה- BDS – החרם הכלכלי על ישראל אשר סיפק עצות פרקטיות להימנעות מהחרם.


הכנס השנתי ה- 14 של לשכת עורכי הדין זכה לארח השנה מגוון מיוחד של אורחים מחו"ל. במרכז הכנס עמדה משלחת של 25 חברי הלשכה ההודית שהגיעו מגואה, ניו דלהי ועוד. בראש המשלחת עמדו אנילדיוון, נשיא לשכת עורכי הדין ההודית; סורנדרהדסאי, סגן נשיא הלשכה ההודית ופרשאנטקומאר הנשיא הנבחר של ארגון LawAsia.

 

בנוסף התארחו השנה בכנס ממשתפים מצרפת, גרמניה, איטליה, אנגליה, אוסטריה, הונגריה ופולין. ביניהם בעיקר בכירים מעולם המשפט – ראשי לשכות, שופטים, אקדמאים ועורכי דין – ובהם נשיא הלשכה האירופית ה- CCBE, אלדובולגרלי, סגן נשיא הלשכה הקרואטית מלאדן קלאסיק, מנכ"ל לשכת עורכי הדין הפדארלית בגרמניה סטפן גוקן ומנכ"ל לשכת עורכי הדין הגרמנית ד"ר קורדברוגמאן.

 

צילום: יוסי זמיר 

 

גם השנה עמלו על הפקת התוכנית הבינלאומית, יו"ר הפורום הבינאלומי, עו"ד גדעון פישר; סמנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד אלי נקר; והממונה על קשרי החוץ בלשכת עורכי הדין, עו"ד הילי רג'ואן.

 

במסגרת הכנס השנתי התקיימו מספר פאנלים בשפה האנגלית אשר היו פתוחים לכלל המשתתפים בכנס ללא תשלום נוסף.

כך למשל התקיים פאנל משותף עם לשכת עורכי הדין ההודית אשר עסק בנושא הבוער בהודו בימים אלו "השחיתות, השקיפות ומה שביניהם". הפאנל החל בברכות משותפות של בכירי הלשכה ההודית ונשיא הכנס השנתי ה- 14, עו"ד זכי כמאל ויו"ר הפורום הבינלאומי, עו"ד גדעון פישר. לאחר מכן נערך דיון השוואתי בין ההתמודדות עם השחיתות בישראל מבחינה משפטית לעומת ההתמודדות בהודו. פרופ' עמנואל גרוס, ממשתפי הפאנל, הציג תמונה רחבה של הנושא בישראל.

 

השנה התקיים שיתוף פעולה מיוחד עם הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים (IAJLJ). במסגרת שיתוף הפעולה בניצוחה של נשיאת הארגון, עו"ד עירית קאהן, התקיים פאנל מרתק בנושא ה- BDS – החרם הכלכלי על ישראל אשר סיפק עצות פרקטיות להימנעות מהחרם. בפאנל השתתפו מרצים מארגון עורכי דין אנגליים למען ישראלUK Lawyers for Israel אשר מלבד סיפורים וחוויות אישיות העניקו טיפים חשובים לקהל המשתתפים. לאחר מכן, התקיים פאנל מרתק בנושא הטרור בסייבר בהנחייתו של ד"ר נמרוד קוזלובסקי, מבכירי התחום בארץ.

 

כמיטב המסורת התקיים גם השנה קוקטייל חגיגי לאורחים הבינלאומיים. יו"ר לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי נשא דברי ברכה וציין את הערכתו הרבה לאורחים מהתפוצות ולפעילות הענפה של הלשכה התחום קשרי החוץ. בנוסף נשאו דברי ברכה גם עו"ד כמאל ועו"ד פישר. עו"ד פישר הזמין לבמה את נשיא הלשכה האירופית ה- CCBE ואת נשיא ארגון LAWASIA ולקול תשואות הקהל הראה כי לשכת עורכי הדין בישראל והכנס השנתי ה14 "על המפה" גם באירופה וגם באסיה!

 

השנה פצחנו במסורת חדשה וארגנו "פורום ראשי לשכות בינלאומיות". במסגרתו אירח ראש הלשכה את כל 20 ראשי הלשכות ונציגיהם אשר נכחו בכנס לארוחת צהריים במסעדת הראנץ' האוס באילת. האוכל והאווירה הטובה השרו סביבה נינוחה לפיתוח ולהעמקת קשרי החוץ של הלשכה עם הלשכות הזרות. בין הנוכחים בארוחת הצהריים היו: היועץ המשפטי לממשלה מר יהודה ויינשטיין, עו"ד ברזילי, עו"ד כמאל, עו"ד פישר, עו"ד נקר ועו"ד רג'ואן.

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון