קשרי חוץ

מפגש חגיגי בין משלחת עורכי דין ממדינת הסן שבגרמניה עם חברי הפורום הבין לאומי לצד ראש לשכת עורכי הדין

20.02.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

הפורום הבינלאומי של לשכת עורכי הדין שמח לארח ביום חמישי האחרון את בכירי הממשל והמשפטנים ממדינת הסן שבגרמניה. חברי המשלחת שהגיעו ממדינת הסן הביעו רצון ותקווה לחיזוק היחסים עם לשכת עורכי הדין בישראל.

לשכת עורכי הדין בשיתוף השגרירות הגרמנית בישראל ועמותת המשפטנים ישראל -גרמניה ארחה ביום ה' שעבר, 14.2.1, משלחת בכירה של עורכי דין ואישי ציבור ממדינת הסן בגרמניה. בראש המשלחת עמדו סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, מר יירג אווה האן ויו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט של הפרלמנט בהסן, ד"ר פרנק בלששמידט.

 

 

 

באירוע השתתפו כ-30 עורכי דין ישראליים הפעילים בנושא קשרי הלשכה עם הקהילייה המשפטית הישראלית וכן למעלה מ-20 מחברי הוועדה של הפרלמנט של הסן, כאשר הם מפגינים יחס אוהד וידידותי. ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, קידם את האורחים בברכה לבבית והדגיש את מחויבות הלשכה למערכת היחסים החמה עם לשכת עורכי הדין הפדראלית, עמה נחתמה אמנת ידידות לפני מספר שנים. ראש הלשכה ציין את התרומה של אירועים מסוג זה, תוך הבעת תקווה להעמקת הקשרים בעתיד הקרוב.

 

המפגש כלל ערב עיון קצר שעסק בנושא המשפט הבינלאומי. במהלך הדיון נערך רב שיח בין המשתתפים תוך שימת הדגש על התייחסותה של מערכת המשפט בישראל לעניין המשפט הבינלאומי. מעבר לכך, נערך דיון בנושא הנצחת עורכי הדין שנספו בשואה.

 

מדינת הסן מונה כ-6.1 מליון תושבים, והינה אחת המדינות המרכזיות המרכיבות את הרפובליקה הפדראלית של גרמניה. העיר הגדולה ביותר במדינת הסן הינה פרנקפורט ולשכת עורכי הדין שבה מקיימת מזה שנים מערכת יחסים הדוקה עם לשכת עורכי הדין בישראל.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "חשיבות רבה לפעילות בין הלשכה בישראל לעמותת המשפטנים ישראל-גרמניה, מפגשים מסוג זה תורמים לקידום ופיתוח מערכת היחסים בין משפטנים משתי המדינות, ליצירת קהילה גלובלית ולסלילת דרך יציבה שתביא להתפתחות לאומית ובינלאומית".  

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון