הודעות, כתבות ופרסומים

בזכות תוכנית "שכר מצווה": החוב ירד מ- 400 אלף לפשרה בסך כ- 3,500 ש"ח!

09.01.2012

דוברות הלשכה

תושבת מאזור חיפה נתבעה על כחצי מיליון ₪ בגין הפרת זכויות יוצרים. תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין העניקה סיוע משפטי שהביא לתשלום מינורי בהסכם הפשרה.

ביולי האחרון נתבעה תושבת מאזור חיפה בסכום של כחצי מיליון (400 אלף ₪), בגין הפרת זכויות יוצרים. כשהחלו נגדה הליכים משפטיים נקבע כי עליה לשלם סכום העומד על 100 אלף ₪. התובעת, נציגה של חברה פרטית, המוכרת בתביעות דומות שהביאו לרווחים לא מעטים. מנגד הנתבעת, דלת אמצעים כלכליים, שאין באפשרותה לשלם עבור ייצוג משפטי הולם, לרבות כמובן התשלום הכספי שהוצג בכתב התביעה.

 

בנובמבר האחרון פנתה הנתבעת לתוכנית "שכר מצווה" באזור חיפה, לקבלת עזרה וסיוע משפטי ללא תשלום. במסגרת התוכנית נקבע לה ייעוץ במרכז הזכויות לאותו החודש. חשוב לציין שהייצוג נעשה במסגרת תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין, הפעילה בעשרות יישובים בארץ.

 

עו"ד ספיר בן-צוק, הינו מתנדב הרשום במאגר עורכי הדין המתנדבים בתוכנית "שכר- מצווה", ייצג את הנתבעת בתיק זה והצליח להשיג הסכם פשרה תוך פחות מחודש. בזכות עזרתו הוסכם על תשלום בסך של כ- 3,500 ₪ (כ- 3.5% מגובה הסכום שנתבקשה הנתבעת לשלם בכתב התביעה). לטענת עו"ד בודוק בן-צדוק, אכן מדובר במקרה בו הועתקו ארבע תמונות. עם זאת, "הדבר נעשה בתום לב ובשל העדר הגנה טכנולוגית בפסיקה הישראלית באשר לתכנים אלו".

 

הצלחה משפטית אינה נמדדת רק בהסתמך על מערכת הצדק, קבלת ייצוג משפטי ראוי מהווה צד מכריע. תפקידה של תכנית "שכר מצווה" להעניק פתרון לאוכלוסייה שידה אינה משגת לשכור שירותים מקצועיים מהמגזר הפרטי. סיוע זה ממתן את חוסר השוויון שיכול להיגרם כתוצאה ממעמד כלכלי כזה או אחר.

 

תכנית "שכר-מצווה" של לשכת עורכי הדין, מעניקה ייעוץ וייצוג משפטי חינם למעוטי אמצעים. היא הוקמה מטעם לשכת עורכי הדין ובשנת 2009, לאחר מאבק שהובילה לשכת עורכי הדין בכנסת, קיבלה תוקף חקיקתי המחייב מתן סיוע משפטי למעוטי יכולת, בהתאם לקריטריונים שייקבעו בחוק. התכנית משלימה את השירותים המשפטיים הניתנים על ידי האגף לסיוע משפטי של משרד המשפטים, ומסייעת לאותם פונים שאינם זכאים לסיוע מטעם המדינה, בהתאם לאותם קריטריונים.

 

לקבלת עזרה משפטית באמצעות תכנית "שכר מצווה" ניתן לפנות לטלפון: 1-700-505-500

 

 

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון