ועדות הלשכה

סיכום כנס בנושא "יחסי המסחר בין ישראל וספרד - היבטים משפטיים"

07.03.2006

ד"ר תיאודור שוורצברג, עו"ד; עו"ד הילה שי

היועצת המדינית של השגרירות הישראלית בספרד אישרה, כי לאחרונה התחמם האקלים המדיני בעקבות הליך ההתנתקות, וכי הכנס משתלב יפה באווירה החדשה. נשיא ארגון עורכי הדין האירופאיים, מר ג’ו למר, הביע הערכה רבה למארגני הכנס, והביע תקווה להגיע לכנס השנתי באילת, או לשלוח נציגים מטעם ארגונו.

בתאריכים 10.2.2006-9.2.2006 התקיים במדריד, בירת ספרד, כנס בינלאומי ראשון של לשכת עורכי הדין בנושא "יחסי המסחר בין ישראל וספרד: היבטים משפטיים". הכנס נערך בשיתוף לשכות עורכי הדין של ישראל ומדריד (Ilustre Colegio de Abogados de Madrid) וארגון עורכי הדין האירופאיים (U.A.E). המשלחת הישראלית מנתה כ- 30 עורכי דין, רואי חשבון ואנשי עסקים.

 

ביום ה', 9.2.2006, התקיים ביקור ממלכתי של המשלחת הישראלית ונציגי הלשכה הספרדית בסנאט במדריד. לאחר מכן, באותו ערב, התקיים קוקטייל חגיגי במעונה הפרטי של היועצת המדינית של שגרירות ישראל בספרד, הגב' אלונה פישר-קם. בקוקטייל השתתפו נשיא ארגון עורכי הדין האירופאים, מר ג'ו למר, ובכירי לשכת עורכי הדין של מדריד, ביניהם ראש לשכת עורכי הדין של מדריד, מר לואיס מרטי מינגארו, חברת מועצת לשכת עורכי הדין של מדריד, עו"ד כרמן פרננדז בובדייה, וראש מחלקת יחסים בינלאומיים של לשכת עורכי הדין של מדריד, עו"ד נצרת רומרו.

 

 

מהצד הישראלי, השתתפו יו"ר הועדה ליחסים בינלאומיים-ארצות דוברות ספרדית, עו"ד ד"ר תיאודור שוורצברג, רכז המחלקה ליחסים בינלאומיים של הלשכה, עו"ד ליעד-פיטר לק, יו"ר הצוות המארגן של הכנס, עו"ד הילה שי ממשרד עו"ד רוזנברג, קרן-פולק ושות', והמרצים הישראלים.

 

היועצת המדינית של השגרירות הישראלית בספרד אישרה, כי לאחרונה התחמם האקלים המדיני בעקבות הליך ההתנתקות, וכי הכנס משתלב יפה באווירה החדשה. נשיא ארגון עורכי הדין האירופאיים, מר ג'ו למר, הביע הערכה רבה למארגני הכנס, והביע תקווה להגיע לכנס השנתי באילת, או לשלוח נציגים מטעם ארגונו.

 

יש לציין, כי בקרוב מאוד, בהזמנתו האישית של מר ג'ו למר, תיסע לבריסל יו"ר המועצה הארצית, הגב' אורנה לין, על מנת לייצג את לשכת עורכי הדין בחגיגות 20 השנה לכינון ארגון עורכי הדין האירופיים.

 

ביום ו', 10.2.2006, התקיים חלקו השני של האירוע, בו היתה הפתיחה הרשמית של הכנס. בחלק זה נשאו נאומים שגריר ישראל בספרד, מר ויקטור הראל, ראש לשכת עורכי הדין של מדריד, נשיא ארגון עורכי הדין האירופאים ויו"ר ועדת יחסים בינלאומיים – ארצות דוברות ספרדית של הלשכה.

 

יש לציין שבעבר התקיימו יחסים הדוקים מאוד בין ראש לשכת עורכי הדין של מדריד, מר מינגארו, ובין היו"ר הקודם של ועדת יחסים בינלאומיים-ארצות דוברות ספרדית, עו"ד ד"ר יוסף פוסמן, והשניים הפגינו חיבה רבה והתלהבות לחידוש היחסים בין הלשכות, בתקווה להמשך עשייה במסגרת כנסים ואירועים משותפים.

 

שגריר ישראל בספרד, מר ויקטור הראל, בירך אף הוא על שיתוף הפעולה. השגריר ציין כי הינו עורך דין בהשכלתו, וכי זו הפעם הראשונה בה הוא זוכה להרצות לפני עורכי דין, חברי לשכת עורכי הדין בישראל, דבר בו הוא רואה כבוד גדול.

 

יו"ר ועדת יחסים בינלאומיים-ארצות דוברות ספרדית, עו"ד ד"ר תיאודור שוורצברג, הודה לראש לשכת עורכי הדין של מדריד על אירוח חברי הלשכה הישראלית, והתנצל בשם הלשכה על כך שנבצר מראש הלשכה, עו"ד ד"ר שלמה כהן, להשתתף בכנס. ד"ר שוורצברג העניק לראש הלשכה הספרדית הזמנה אישית להשתתף בכנס השנתי באילת והעניק לו את מתנת הלשכה, שחזור מוגדל של מטבע בן כמעט 2,000 שנה, עליו כתובות בעברית קדומה, ומטבע זהוב הנושא את לוגו הלשכה.

 

עו"ד אלי פורס, חבר הועדה ליחסים בינלאומיים-ארצות דוברות ספרדית של הלשכה, ריגש את הנוכחים בקוראו שיר ערגה לספרד שנכתב על ידי יהודי ספרד לאחר הגירוש בשנת 1492.

 

לאחר דברי הפתיחה, נשאו מרצים מישראל ומספרד הרצאות בנושאים הבאים: אכיפת פסקי דין ספרדיים בישראל (עו"ד ד"ר יוסף פוסמן), מכרזים ציבורים ובינלאומיים בספרד והאיחוד האירופי (עו"ד חוליה טייז, משרד עו"ד גומז אסבו ופומבו), סימני מסחר בישראל (עו"ד לואיס בלנק, קבוצת ריינהולד כהן), סימני מסחר בספרד (הגב' סולדד רודריגז אנטון, מנהלת כללית של רישום הפטנטים בספרד), מיסוי בספרד ואמנה למניעת כפל מס בין ישראל וספרד (עו"ד נואל לריק ועו"ד איסידרו דל סאנז, משרד עו"ד רוקה ג'וניינט), מיסוי בישראל (רו"ח מארק שוורצמן), אמנות ביטוח סוציאלי בינלאומיות בין ישראל והאיחוד האירופי (עו"ד יעקב סספורטה, ראש מחלקת אמנות בינלאומיות, המוסד לביטוח לאומי), השקעות בספרד ובאיחוד האירופי (עו"ד רומאן אוריה, משרד עו"ד אוריה-פנייה), שיתוף פעולה בינלאומי בפרוייקטים של טכנולוגית-על בישראל (רו"ח אייל סרחיו בלואר, חברת ספרד קונסלטינג בע"מ), השקעות בישראל (עו"ד אלחנדרו סקידלסקי, משרד עו"ד דרדיק גרוס וילנקו), יצוא לספרד ולאיחוד האירופי (מר גיל גידרון, נשיא לשכת המסחר היספנו-ישראל) וסוכנות והפצה בישראל ובאיחוד האירופי (עו"ד מני ברויד, משרד עו"ד גלוזמן חוברס ברויד).

 

הכנס ננעל בסעודה חגיגית בה השתתפו מעל 50 איש. בסעודה החגיגית התקרבו הצדדים אף יותר, החליפו כרטיסי ביקור וקשרו יחסים אישיים חמים, שיהוו בסיס להמשך שיתוף פעולה בעתיד, אישי ומקצועי.

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון