משבר הקורונה - כל העדכונים
עו"ד שמרית רגב שרייבר, מנהלת אגף דוברות והסברה, רשות האכיפה והגבייה
להלן הנחיות עיקריות בנוגע לפעילות מערכת ההוצאה לפועל והמרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה החל מיום 18.10.20
לשכת עורכי הדין בישראל
ביום 15.10.2020 תסתיים פגרת הסוכות בבתי המשפט ובבתי הדין לעבודה. עם סיום הפגרה, יישמעו בבתי המשפט ובבתי הדין לעבודה כל סוגי ההליכים. זאת, תוך הקפדה על ההנחיות והמגבלות שנקבעו לצורך שמירה על בריאות הציבור, השופטים והעובדים, ובהתאם להוראות כל דין.
אתי לוי, מרכזת תחום ועדת אישורים ובעלי תפקיד, רשות האכיפה והגבייה
איסור ביצוע: רישום עיקול מיטלטלין בבית מגורים פרטי; הוצאת מעוקלים מבתי מגורים; תפיסות רכבים בתיקי הוצל"פ; כלל פעולות פינוי לרבות הודעות פינוי.
לשכת עורכי הדין בישראל
לעת הזו טרם התקבלה החלטה בנדון, והיא צפויה להתקבל השבוע, בישיבת קבינט הקורונה שקבועה למחר (יום ב׳) אחה״צ, ובהתאם להנחיות עוקבות של רח״ל (רשות החירום הלאומית) ונציבות שירות המדינה.
לשכת עורכי הדין בישראל
לנוחותכם, להלן תמצית הנחיות לפעילות ועבודה בימי הסגר:
עו"ד אבי חימי, ראש הלשכה
דווקא בתקופת חירום ומשבר ישנה חשיבות עליונה להמשך עבודתנו השוטפת. עם זאת, בהתאם לחו"ד יועמ"ש הלשכה, לעת הזו, איננו מוחרגים מתחולת תקנות החירום. אנו פועלים ונמשיך לפעול בכל המישורים על מנת שעורכות ועורכי הדין יוכלו להמשיך בעבודתם כסדרה גם בתקופת הסגר!
מחלקת מתמחים
לאור הסגר עקב נגיף הקורונה, ובמהלך תקופת הסגר בלבד, מאפשרת ועדת התמחות הארצית גם למתמחים מהמגזר הפרטי לבצע התמחות מהבית בכפוף לתנאים הבאים:
עו"ד אבי חימי, ראש הלשכה
"נראה כי המתווה המוצע בהודעתך לוקח בחשבון את צרכי המערכת בלבד כשמנגד נדרש מבעלי הדין ועורכי דינם להתייצב לדיונים המשפטיים בתנאים קשים המסכנים את בריאותם, וכפועל יוצא מכך את בריאות בני משפחותיהם והקרובים להם, כל זאת בתקופה בה נגיף הקורונה "משתולל" ואלפים נדבקים דבר יום ביומו."
השופט ד"ר יגאל מרזל, מנהל בתי המשפט
להלן הודעה לעניין מתכונת פעילות בתי המשפט ובתי הדין נוכח החלטת ממשלה 376 (מיום 13.9.2020), וזאת על דעת נשיאת בית המשפט העליון, כב’ השופטת אסתר חיות, ובתיאום עם שר המשפטים, חה"כ אבי ניסנקורן.
לשכת עורכי הדין
מובאת בזו לידיעתכם/ן הודעתו של היועץ המשפטי למערכת בתי המשפט בנושא הנדון.
דף מס' 1 מתוך 14 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון