מאמרים וכתבות

מטרת המדור היא לשמש במה למאמרים, כתבות וחיבורים משפטיים, ובעיקר מפרי עטם של חברות וחברי הלשכה. המאמרים ממוינים באמצעות אינדקס נושאים משפטיים מפורט ומנוע חיפוש מתקדם, המאפשר איתור מאמרים מהיר ונוח. החברות והחברים מוזמנים להעשיר את המאגר. המעוניינים לפרסם מאמר/כתבה במדור ישלחו המאמר בפורמט word או rtf בלבד כקובץ מצורף, לעורכי האתר בכתובת: ibar@israelbar.org.il. מאמר בהיקף של כ- 750 – 1,000 מילים (3 – 5 עמודים) יתפרסם כטקסט מלא. אם המאמר ארוך יותר, רצוי לצרף "אבסטרקט" והמאמר המלא יצורף כקובץ לצפייה/הורדה (ואז רצוי להעביר גם קובץ PDF אם יש בידיכם). לשם יעילות אחזור המאמר בעת חיפוש, רצוי לצרף רשימה של תחומים/תתי תחומים משפטיים בהם עוסק המאמר. המאמר ופרסומו כפופים לכללים בדבר פרסום מאמרים וכתבות באתר.

 

התובעת, העוסקת בייצור מוצרי מאפה קפואים שמיועדים לאפייה לאחר הפשרתם, ייבאה מכונה לחיתוך לחם ומיקסרים תעשייתיים. בית המשפט קבע באופן חד משמעי כי מדובר במכונות המשמשות בתעשיית האפייה, משום שהן מכונות תעשייתיות המהוות חלק מקווי ייצור דברי מאפה קפואים.
עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה הארצית
שאלות אתיות המתעוררות במצבים בהם עורך הדין היה עד לצוואה או ערך אותה, ולאחר מכן הוא מתבקש לייצג בהליכים משפטיים את אחד היורשים הטוען לקיום הצוואה.
לאחרונה נדונה בבית משפט השלום באשקלון [ת"א (שלום אש’) 41938-12-19 גויטע נ’ א.ב מסטר קרגו בע"מ (נבו 16.2.2023)] תביעה נזיקית שהגיש יבואן כנגד חברת שילוח וחברת עמילות מכס בטענה כי זייפו את מסמכי הייבוא וגרמו נזקים ממוניים ואחרים, ועל כך בסקירה שלהלן.
עו"ד יובל טייק, ממונה פורום מיסים
פורום המסים וועדת מיסוי מקרקעין בלשכת עורכי הדין שמחים להביא לידיעתכם/ן סקירה של פסקי הדין החשובים במיסוי מקרקעין לחודשים 02/2023 עד 03/2023.
במאמר זה אסקור את פסק דינו העקרוני של כב’ המפקח על רישום מקרקעין בחולון [ת’ (המפקח על רישום מקרקעין חולון) 14-22 ניידנוב נ’ נציגות הבית המשותף ברחוב תלמים 7 גני אביב לוד (נבו 14.3.2023)] אשר דן בסכסוך בין בעלת דירה בבית משותף (התובעת) לבין נציגות הבית המשותף והחברה המתחזקת של הבית המשותף (הנתבעות), סכסוך שנסב על היקף חובתן של הנתבעות לפתוח ולנהל חשבון בנק ייעודי עבור הבית המשותף.
עו"ד יובל טייק, ממונה פורום מיסים
פורום המסים וועדת מיסוי מקרקעין בלשכת עורכי הדין שמחים להביא לידיעתכם/ן סקירה של פסקי הדין החשובים במיסוי מקרקעין לחודשים 09/2022 עד 11/2022.
עו"ד יובל טייק, ממונה הוועדה
ועדת בנקאות ופיננסים של לשכת עורכי הדין החלה להפיץ ניוזלטר שירכז חידושי פסיקה, חקיקה, הנחיות ומידע בתחום הבנקאות. ועדת בנקאות ופיננסים פועלת בכדי לסייע לחברים בכל הנדרש מול המערכת הבנקאית ובכלל בתחום הבנקאות והמערכת החוץ בנקאית. במידה ותבקשו לשתף אותנו בפסיקה, מאמרים וכיו"ב, נשמח לקבלם ולהפיצם.
עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה הארצית
בהמשך לפרסומה של החלטה את/67/21 בעניין התנהלות עורכי דין בפרויקט התחדשות עירונית ולאור פניות אשר הגיעו לפתחה של ועדת האתיקה הארצית, ריכזה הוועדה מספר סוגיות נוספות אשר יסייעו לציבור עורכי הדין עת הן יגיעו לפתחם.
עו"ד יובל טייק, ממונה פורום מיסים
פורום המסים וועדת מיסוי מקרקעין בלשכת עורכי הדין שמחים להביא לידיעתכם/ן סקירה של פסקי הדין החשובים במיסוי מקרקעין לחודשים 06/2022 עד 08/2022.
עו"ד יוסף שטח, עורך
הגיליון של שו"ת ועוד המוגש לכם בזאת מעניק זרקור נוסף לחשיבות המשפט העברי, והפעם באמצעות מאמרים חשובים בנושאים: על כוחה של פשרה; על הפרשנות התכליתית , המשפט הפלילי ועל השוויון במשפט העברי; על ההוגנות והשוויוניות בסדר הדין כמשתקף מחיבורי הגאונים ועוד.
דף מס' 1 מתוך 121 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון