מאמרים וכתבות

מטרת המדור היא לשמש במה למאמרים, כתבות וחיבורים משפטיים, ובעיקר מפרי עטם של חברות וחברי הלשכה. המאמרים ממוינים באמצעות אינדקס נושאים משפטיים מפורט ומנוע חיפוש מתקדם, המאפשר איתור מאמרים מהיר ונוח. החברות והחברים מוזמנים להעשיר את המאגר. המעוניינים לפרסם מאמר/כתבה במדור ישלחו המאמר בפורמט word או rtf בלבד כקובץ מצורף, לעורכי האתר בכתובת: ibar@israelbar.org.il. מאמר בהיקף של כ- 750 – 1,000 מילים (3 – 5 עמודים) יתפרסם כטקסט מלא. אם המאמר ארוך יותר, רצוי לצרף "אבסטרקט" והמאמר המלא יצורף כקובץ לצפייה/הורדה (ואז רצוי להעביר גם קובץ PDF אם יש בידיכם). לשם יעילות אחזור המאמר בעת חיפוש, רצוי לצרף רשימה של תחומים/תתי תחומים משפטיים בהם עוסק המאמר. המאמר ופרסומו כפופים לכללים בדבר פרסום מאמרים וכתבות באתר.

 

עו"ד אפי נוה, ראש הלשכה
התיקון המיוחל יאפשר לכם לפרסם עצמכם גם ברשתות החברתיות וביישומונים, לשווק אתכם באמצעות סרטוני תדמית, מלל חופשי שעניינו הצעת שירות משפטי שאינו כולל התייחסות לשכ"ט, מכתבי תודה של לקוחות ועוד...
עו"ד יובל טייק, ממונה פורום מיסים
פורום המסים ו-ועדות מיסוי מקרקעין בלשכת עורכי הדין שמחים להביא לידיעתכם סקירה של פסקי הדין החשובים במיסוי מקרקעין ותיקונים רלוונטיים לחוק לחודשים 07/2017 ו- 08/2017.
צוות האתר
ארגון המשפטנים העולמי הינו ארגון שחברים בו שופטים עורכי דין ומשפטנים בכירים מארצות מרחבי העולם. עו"ד ננר מילא תפקידים בכירים בלשכת עורכי הדין, ובין השאר מכהן מאז ינואר 2010 כחבר בבית הדין הארצי של לשכת עורכי הדין.
החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין
ספר זה דן באופן מקיף בסוגיית הסמכות על היבטיה השונים: מהותה של סמכות; סוגי סמכויות – עניינית, מקומית ובינלאומית; התפלגות סמכות השפיטה בין בתי המשפט השונים, האזרחיים והמנהליים; הנפקות של חוסר סמכות שיפוט; ועוד.
החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין, ההוצאה לאור של ספרות משפטית
בימים אלה ראה אור ספר חדש המכיל 2 כרכים מאת הדיין הרב שלמה דיכובסקי, לב שומע לשלמה. בספר, מאמרים ופסקי דין רבים. חלק מהנושאים בספר: כתובה מוגזמת, הצמדת הכתובה, השפעת חוק יחסי ממון על ההתחייבות בכתובה, פסיקת פיצויים לאשה בעת גירושין, כתובה המנוגדת לצוואה, הסכמי ממון קדם נישואין, תביעה לשלום בית ו"קץ" הנישואין, ישום ’הלכת השיתוף’ בביה"ד, התוקף ההלכתי של רישום דירה בטאבו ועוד.
עו"ד פיני מרינסקי, יו"ר הנהלת המוסד לבוררות
עדכוני פסיקה בתחום הבוררות מהתקופה האחרונה וכן קישורים לפסקי הדין המלאים.
עו"ד רונן סטי, בורר ומגשר, יו"ר הפורום ליישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות של הלשכה
הפורום ליישוב סכסוכים בלשכת עורכי הדין אישר לאחרונה נוסח של טיוטת הצעת חוק שבמרכזה מתן זכות ערעור לבית משפט על פסק בוררות. הדרך המעשית ליישוב סכסוכים אפקטיבי מצויה ביישומם של הליכי בוררות וגישור המתאימים לקהל היעד
ועדת ביטוח לאומי שליד הוועד המרכזי
הצעת החוק באה לתקן: מגבילה את שכר טרחתם המופרז של המאכערים עבור סיוע טכני פשוט - ויצאה מקלקלת: מגבילה באופן גורף ולא מוצדק גם את שכר טרחתם הראוי של עורכי הדין עבור שירות משפטי.
ההוצאה לאור של הלשכה
הפרסום היסודי והמקיף ביותר על תיקון 76 לחוק מיסוי מקרקעין, ערוך בבהירות ובפשטות.
דף מס' 1 מתוך 37 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון