הודעות דוברות הלשכה

שר התמ"ת תומך ביזמת ראש לשכת עורכי הדין להקמת בית דין אזורי לעבודה נפרד למחוז מרכז, בכפוף למציאת המשאבים לכך

28.06.2010

בן ציון ציטרין, מ"מ דוברת הלשכה

בעקבות פניית ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, לשרי המשפטים והתעשייה מסחר ותעסוקה ולנשיא ביה"ד לעבודה, בקריאה להקים בית דין אזורי לעבודה נפרד למחוז המרכז, השיב שר התמ"ת, חה"כ בנימין בן אליעזר, כי הוא מברך על היזמה.

ראש הלשכה פנה באחרונה לשרי המשפטים והתמ"ת והדגיש כי, "לעומת בתי הדין האזוריים האחרים, שאזור שיפוטם משתרע על פני אזור שיפוט אחד, הרי שסמכות בית הדין האזורי לעבודה בת"א מתפרסת על שטחם של שני מחוזות – מחוז ת"א ומחוז מרכז. מדובר על שטח גדול ומרובה אוכלוסין, אשר כולל את מרבית אוכלוסיית המדינה. בכוונתי לקדם יזמה להקים בית דין לעבודה למחוז מרכז, אשר יפעל בנפרד מבית הדין האזורי בת"א. אני סבור, שיהא בכך להקל, ולו במעט, מהעומס הרב, עימו מתמודד ביה"ד האזורי בת"א במתכונתו הנוכחית, להביא לשיפור השירות לאזרח וקיצור זמני הטיפול בתהליכים המובאים לפתחו של ביה"ד והקלת העומסים על שופטים היושבים בדין".

 

בעקבות פניית ראש הלשכה, השיב שר התעשייה מסחר ותעסוקה, חה"כ בנימין בן אליעזר, כי הוא מברך על היזמה ויתמוך בה אך ורק אם יתווספו משאבים משמעותיים לטובת הקמת בית דין אזורי לעבודה נוסף, וכל עוד לא ידובר על חלוקה של המשאבים הקיימים בין בתי הדין, שכן, להבנתו, במקרה זה הדבר לא יביא לתועלת ואף סביר שיזיק.

 

ראש הלשכה השיב לשר בן אליעזר, כי על משרד התעשייה והמסחר לבקש תקציב נוסף לכך מהאוצר. בנוסף, הדגיש ראש הלשכה כי חלק מההתנהלות תהיה על חשבון המשאבים הקיימים, שכן בית הדין לעבודה במחוז מרכז יביא הקלה בעומס על בית הדין לעבודה בתל אביב.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון