הודעות דוברות הלשכה

השופטת אורית קנטור ביום עיון בלשכת עורכי הדין: "כל נאשם חייב ייצוג מתחילת התיק כדי לצאת ממצבי מלכוד"

28.06.2010

בן ציון ציטרין, מ"מ דוברת הלשכה

הדברים נאמרו ביום עיון בנושא "סנקציות פליליות ומנהליות בעבירות מס", שנערך ביום 21.6.10 בוועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, בראשות עו"ד רחל בן ארי.

ביום העיון בהנחיית יו"ר פורום דיני מסים של ועד מחוז חיפה, השופט בדימוס פרופ' דן  ביין, לקחו חלק השופטת אורית קנטור מבית משפט השלום בחיפה, עו"ד מרים סגל, מנהלת מחלקה אזורית (ייעוץ משפטי) מכס ומע"מ במחוז חיפה, מר בני ארז, ממונה אזורי מע"מ ומס קניה חיפה ועו"ד שלמה עובדיה מהסנגוריה הציבורית במחוז חיפה.

 

השופטת אורית קנטור המתמחה בתיקי עבירות מס, ריתקה את הקהל בהשקפת עולמה המקצועית, לעניין ייצוג נאשמים ושפיטת עבירות מס. לדבריה, לא אחת היא נתקלת במקרים של אנשים נורמטיביים אשר מגיעים למצבים קשים שלא באשמתם, לעומת שפיטה של עבירות פליליות של מעשי פשע וסמים: "אלו אנשים שיכולים להיקלע לסיטואציה קשה כתוצאה מקריסה כלכלית ולכן הענישה תהיה אינדיבידואלית". נקודה נוספת שציינה השופטת קנטור היא שיקול האינטרס הציבורי, האם מדובר כאן במדינה שנלחמת בתופעה מסוימת להגנת האינטרס הציבורי,  עד כמה אותו מקרה ספציפי ירתיע אחרים.

 

השופטת קנטור הדגישה, כי היא רואה חשיבות לכך שהנאשמים יהיו מיוצגים מתחילת התיק, כדי לצאת ממצבי  מלכוד. נקודה מעניינת נוספת השמיעה השופטת קנטור לגבי אחריות של מנהל חברה בפירוק. לדבריה, אם במועד הרלוונטי אדם מסוים כיהן כמנכ"ל, הוא צריך לשאת בעול ונכון להטיל עליו אחריות ואפילו  של שקל אחד.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון