הודעות דוברות הלשכה

בית המשפט אסר על משה ניסן, לשעבר מזכיר ועדות בביטוח הלאומי, לתת שירותים משפטיים

09.06.2010

בן ציון ציטרין, מ"מ דוברת הלשכה

בית המשפט המחוזי בירושלים אסר על משה ניסן לספק כל סוג של שירות משפטי או לפרסם מתן שירות כזה. הצו ניתן נגדו, לבקשת לשכת עורכי הדין, במסגרת תביעה שהגישה נגדו.

הלשכה טענה, כי מדובר באדם, שאינו עו"ד, אשר שימש בעבר כמזכיר ועדות במוסד לביטוח לאומי, המציג עצמו כמומחה לתביעות ביטוח לאומי, ומספק שירותים משפטיים בתשלום ללקוחות. מתן השירותים נעשה, בין היתר, במסווה של פעילות עמותה לסיוע לנזקקים.

 

הצו הושג במסגרת הסכמה בין הצדדים בתיק, שקיבלה תוקף של פסק דין על ידי השופט דוד מינץ. על פי ההסכם יפצה מר ניסן את הלשכה בסכום של 300,000 ₪, מתוכם 270,000 ₪ על תנאי, ככל שיפעל באופן הסותר את הוראות הצווים שנתנו כלפיו. מר ניסן התחייב, בין היתר, לפנות לכל לקוחותיו במכתב ולהודיעם כי אינו עו"ד ואינו רשאי לתת שירותים משפטיים כלשהם. עוד התחייב לתלות מודעה בנוסח דומה במקום בולט לעין בחדר בו הוא נותן שירות.

 

הלשכה יוצגה על ידי עוה"ד אסף פוזנר ואתי ליבמן-עפאים ממשרד כהן וילצ'יק קמחי ושות', ואילו הנתבע ייצג את עצמו (ת.א. 3545/09).

 

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, בירך על פסק הדין, וציין, כי הלשכה תמשיך במאבקה למיגור התופעה של מסיגי גבול המקצוע, שכן האינטרס הציבורי מחייב, ששירותים משפטיים יינתנו רק על ידי עורכי דין, שהם הגורם שהוכשר והוסמך על פי הדין להעניקם.

 

עו"ד גד שילר, יו"ר הוועדה להגנת המקצוע בלשכה, אשר יזמה את ההליכים, אמר, כי זהו עוד צעד נוסף המתמשך ובלתי נגמר בתופעת מסיגי הגבול, שלמרבה הצער רק הולכת ומתרחבת. "עם זאת", הוסיף, "נמשיך לעשות כמיטב יכולתנו כדי לשרש תופעה זו, תוך הסתייעות בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון