הודעות דוברות הלשכה

עורכי הדין נגד הביטוח הלאומי

09.05.2010

בן ציון ציטרין, מ"מ דוברת הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה, עו"ד בן ארי, דורשת מהשר הרצוג להתערב בהתעמרות הסניף החיפאי של הביטוח הלאומי בעורכי הדין. לדברי בן ארי, הביטוח הלאומי בחיפה משהה טיפול בתלונות בנושאי ועדות רפואיות; הבידוק הביטחוני ארוך ונוקשה.

יו"ר ועד מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין, עו"ד רחל בן ארי, מבקשת את ההתערבות המיידית של שר הרווחה, יצחק הרצוג, לשם מציאת פתרון לסחבת המתמשכת שבה נוהג הסניף החיפאי של המוסד לביטוח לאומי בטיפול בתלונותיהם של עורכי הדין במחוז. עו"ד בן ארי מכנה את ההתנהלות של עורכי הדין מול המוסד לביטוח לאומי "ניסיונות נואשים לקבל תשובות ענייניות ומועילות".

 

עיקר הטענות כנגד המוסד לביטוח לאומי, אותן מעלה עו"ד בן ארי, נוגעות  לנוהלי העבודה של הועדות הרפואיות ולבידוק הביטחוני הנוקשה אותם חווים עורכי דין אשר חלקם מגיעים לעיתים קרובות לסניף הביטוח הלאומי לשם ייצוג מבוטחים ובשל השתתפות בועדות רפואיות.

 

במכתב שנשלח לשר הממונה על המוסד לביטוח לאומי, יצחק הרצוג, שוטחת עו"ד בן ארי טענות קשות כנגד ההתנהלות של הסניף החיפאי של המוסד לביטוח לאומי. לטענתה, הטיפול בתלונות החוזרות ונשנות מצד עורכי הדין במחוז בעיקר בעניין הועדות הרפואיות ונושא הבידוק הביטחוני, לוקה בסחבת מתמשכת ולא זוכה למענה ראוי.

 

עיקר התלונות של עורכי הדין כנגד המוסד לביטוח לאומי נוגעות לנהלים של הועדות הרפואיות בפרט לנוהל שקובע כי תיקון פרוטוקול של ועדה רפואית צריך להתבצע בביה"ד לעבודה ולא במסגרת הועדה. כמו כן, מתלוננים עורכי הדין כי הבידוק הביטחוני שמתבצע בהגיעם לסניף נוקשה מידי בייחוד לנוכח העובדה כי רבים מהם מגיעים פעמים רבות לפתחו של הסניף לצורך ייצוג מבוטחים ובשל השתתפות בועדות רפואיות.

 

עו"ד בן ארי מציינת כי בתאריך ה-29.9.2009 התקיימה פגישה בין נציגים מלשכת עורכי הדין מחוז צפון לבין מנכ"לית סניף הביטוח הלאומי בחיפה וראשי המחלקות בסניף בניסיון לכונן שיתוף פעולה בין עורכי הדין במחוז לבין הנהלת הסניף. למרות שהושגו מספר סיכומים בפגישה במספר עניינים  הם לא זכו להמשך טיפול מטעם המוסד. כמו-כן בקשות לעיון בנהלים שונים של עבודת הועדות הרפואיות במוסד זכו להתעלמות ורק לאחר זמן ממושך ותזכורות רבות הן נענו. תשובות של המוסד לביטוח לאומי לגבי שאילתות שהוגשו על ידי נציגי לשכת עו"ד במחוז חיפה התקבלו לאחר חודשים רבים וחלקם אף לא נענו כלל.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון