הודעות דוברות הלשכה

הנהלת בתי המשפט וההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין בישראל חתמו על הסכם הוצאה לאור של הפד"י

11.05.2010

בן ציון ציטרין, מ"מ דוברת הלשכה

ביום 9.5.2010, נחתם הסכם בין הנהלת בתי המשפט ולשכת עורכי הדין בישראל לביצוע מיזם משותף אשר יאפשר את המשך הוצאתם לאור של פסקי דין נבחרים של בית המשפט העליון, בקובץ מודפס, הידוע בכינויו פד"י. ההסכם בהיקף כספי של כחצי מליון ₪ לשנה, נחתם לפי שעה לשנה וניתן יהיה להאריכו.

פסקי הדין הכלולים בקובץ הפד"י הם פסקי הדין החשובים והמשמעותיים ביותר של בית המשפט העליון. קובץ הפד"י הפך ברבות השנים לכלי עבודה חשוב ומרכזי בקרב עורכי הדין והציטוט ממנו נחשב לציטוט הרשמי.

 

שיתוף הפעולה בין הנהלת בתי המשפט ללשכת עורכי הדין, יבוצע באמצעות ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין, העוסקת שנים רבות בהוצאה לאור של ספרות משפטית עשירה, בתחום החוק והמשפט. על פי ההסכם, הנהלת בתי המשפט תוציא לאור, מדי שנה, כרך פד"י אחד הכולל ארבעה חלקים, כל חלק ימנה לפחות - 600 (שש מאות) עמודי פסיקה נטו (אשר כוללים תמצית הלכה) ובסך הכל כ- 2,400 (אלפיים וארבע מאות) עמודים נטו בכרך. הנהלת בתי המשפט תזמין מהלשכה  400 עותקים מכל כרך אשר ישווקו לכלל הציבור לרבות שופטים ועורכי דין.

 

הוצאתו לאור של הפד"י תחודש לאחר תקופה ממושכת בה לא הוצאו לאור כרכי פד"י ונוצר פיגור משמעותי בהפקתם של כרכי הפד"י. ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין תמשיך בפרויקט מהנקודה בה הופסק ותוציא לאור ברבעון הקרוב את החלק הראשון של כרך סא.

 

פסקי הדין המתפרסמים בקובץ הפד"י, עוברים עריכה לשונית ומשפטית על ידי מומחים מקצועיים ומתווספים להם תוספות שונות, ובכלל זה תמצית ההלכה, רשימת אזכורים  ומראי מקום. הפד"י מהווה יצירה ספרותית בעלת ערכי מורשת לאומית נוכח חשיבותו של בית המשפט העליון ופסיקותיו בעיצוב דמותה התרבותית של המדינה והשפעותיו על זהות החברה בישראל.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, ברך על ההסכם: "בחידוש ההוצאה לאור של כרכי הפד"י יש יותר מאשר געגוע לריח ולמגע של הנייר. בעיני, יש חשיבות מקצועית רבה להדפסה של פסקי דין חשובים ובולטים של בית המשפט העליון על גבי נייר לשם חיזוק התרבות המקצועית והמשפטית בישראל".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון