הודעות דוברות הלשכה

עו"ד מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יקבל את פרס לשכת עורכי הדין בכנס העשור באילת

24.05.2010

בן-ציון ציטרין, מ"מ דוברת הלשכה

בהחלטתה קבעה ועדת הפרס כי עו"ד מני מזוז הינו מהבולטים מבין היועצים המשפטיים שכיהנו מאז הקמת המדינה ובתפקידו כיועץ המשפטי לממשלה הותיר אחריו חותם עמוק על מערכת המשפט בישראל.

היועץ המשפטי לשעבר, עו"ד מני מזוז, נבחר לקבל את פרס לשכת עורכי הדין לשנת המשפט תש"ע על פועלו לקידום שלטון החוק ותרומתו למשפט ולחברה. הפרס יוענק לעו"ד מזוז במסגרת מושב הפתיחה של כנס העשור באילת.

 

לשכת עורכי הדין מעניקה מדי שנה את פרס הלשכה לאדם או לחבר בני אדם על פעילות מיוחדת וראויה לציון בעולם המשפט. השנה, המליצה ועדת הפרס, בראשות עו"ד פרופ' יובל לוי, להעניק את פרס לשכת עורכי הדין בכנס העשור לעו"ד מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אשר פרש לאחרונה בתום קדנציה בת שש שנים בתפקיד. המלצת הועדה אושרה פה אחד ע"י הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין.

 

בהחלטתה קבעה ועדת הפרס כי עו"ד מני מזוז הינו מהבולטים מבין היועצים המשפטיים שכיהנו מאז הקמת המדינה ובתפקידו כיועץ המשפטי לממשלה הותיר אחריו חותם עמוק על מערכת המשפט בישראל. עו"ד מזוז הצטיין בשמירה על שלטון החוק ובהקפדה על טוהר המידות בציבוריות הישראלית כמו גם בטיפול בפשע המאורגן ובהגנה על זכויות האדם בישראל.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא רון: "הלשכה רואה חשיבות רבה בהבעת הוקרה למי שפועלו בעולם המשפט הינו יוצא דופן וראוי לציון. עו"ד מני מזוז הוא ללא ספק אדם שכזה וכבוד הוא לנו להעניק לו את פרס לשכת עורכי הדין בכנס העשור".

 

כנס המשפטנים הגדול בישראל, המציין השנה עשור להיווסדו, יתקיים באילת בין התאריכים 30 מאי עד 3 יוני 2010. במהלך הכנס יידונו מגוון נושאים אקטואליים, ביניהם: התערבות ביהמ"ש בנושאים בעלי השלכות תקציביות, מוסד היועץ המשפטי לממשלה, האיסור על ניגוד עניינים, פרשנות חוזים, יישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות, שיקולי הנושים בגיבוש הסדרי חוב, פגיעה בפרטיות בעידן המידע, הטכנולוגיה בשימוש המשפט הפלילי, תובענות ייצוגיות, הגבלים עסקיים - אכיפה, קבוצות רכישה, טענות הגנה במשפט פלילי, שוק ההון בישראל - לקחי המשבר, תקיפה כלכלית של הפשיעה, גבולות חופש הביטוי של עורכי דין, משפט וספורט, מגמות וחידושים בדיני תכנון ובנייה וכיו"ב.

 

כנס העשור הינו המקום היחידי בו ניתן לפגוש את צמרת המשפט הישראלית, הכוללת את נשיאת בית המשפט העליון ויתר שופטיו, היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, השותפים הבכירים במשרדי עורכי הדין המובילים, וכן שרים, חברי כנסת ומעצבי מדיניות.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון