הודעות דוברות הלשכה

לראשונה בתחום אחזור מידע משפטי: שילוב מנוע החיפוש המהפכני של Google באתר הפדאור מבית ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין

22.03.2010

בן ציון ציטרין, מ"מ דוברת לשכת עורכי הדין

ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין משיקה בימים אלה שדרוג משמעותי לתוכנה הותיקה שלה: הפדאור. מנוע החיפוש המהפכני של Google ישולב באתר הפדאור, תוך הוספת תכונות לייעול החיפוש באתר.

מדובר במהלך מהפכני בתחום האתרים לאחזור מידע משפטי. לאחר ביצוע מחקר מעמיק שהקיף גם סקרי דעת קהל, לאחר בחינה משותפת של ההוצאה לאור וחברת טלדור מערכות מחשבים, המשווקת של Google למוצרי GSA בישראל הוחלט על שילוב מנוע החיפוש באתר הפדאור כאמור.

 

אתר הפדאור לאחזור מידע משפטי, הינו התוכנה הראשונה לאחזור מידע משפטי בישראל.

המהלך הנוכחי, המשלב את מנוע החיפוש של Google באתר הפדאור, מציג בפנינו אתר בעל יתרונות אדירים: לצד החזות המוכרת והידידותית שלGoogle חבויה במעמקי האתר "החכמה" של מנוע החיפוש. פדאור (powered by Google) פועל בדיוק כפי שפועל מנוע החיפוש ב Google, לכן ניתן לאחזר באמצעותו במהירות שיא תוצאות חיפוש המוצגות על פי הרלוונטיות שלהם לשאילתת החיפוש, בדיוק כמו ב Google. כך, החיפוש באתר הוא מהיר ויעיל.

 

לדברי ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא רון: "לשכת עורכי הדין, פעלה ופועלת כל העת לשיפור השירותים הניתנים לעורכי הדין. אנו שמחים מאוד על השדרוג המבטיח של אתר הפדאור, ומאמינים שיהיה בו לייעל ולזרז את תהליך אחזור המידע המשפטי באופן משמעותי ביחס לפתרונות אחרים הקיימים היום בתחום".

 

פרופ' יוסף גרוס, המשמש מזה 8 שנים כיו"ר הדירקטוריון של ההוצאה לאור ציין כי "ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין איננה גוף מסחרי רגיל אלא חברה לתועלת הציבור והיא שמה לה למטרה לספק לעורכי הדין מוצרים ושירותים משפטיים ברמה גבוהה, במחירים הוגנים וללא מטרות רווח. גם עתה, לאחר שדרוג האתר מציעה ההוצאה לאור לציבור עורכי הדין לרכוש מנוי לאתר באותם מחירים וללא העלאת המחיר. אני תקווה כי עורכי הדין ייהנו מהמוצר החדש".

 

מנכ"ל ההוצאה לאור, עו"ד אדם מירון, ציין כי : "מיליוני אנשים מבצעים מידי יום חיפושים ב - Google. זהו מנוע חיפוש חכם שמאחזר את התוצאות המדויקות, הממוקדות והרלבנטיות ביותר בראש הרשימה.. אני בטוח שציבור עורכי הדין והמשתמשים יגלו את היתרונות שבאתר החדש, שעשוי לחסוך להם זמן חיפוש יקר ובכלל לשמש כלי עבודה נוח, יעיל וידידותי".

 

ההוצאה לאור היא חברה לתועלת הציבור ובבעלות מלאה של לשכת עורכי הדין. החברה פועלת לריכוז הידע המשפטי לקהל עורכי הדין ולקהילה המשפטית תוך ניסיון לשמור על רמת מחירים סבירה. לחברה שישה קווי מוצרים שונים: הפדאור (איחזור מידע משפטי), אסקי (טפסים חכמים), שירותי תקשורת לעורכי דין אשר עוסקים בגבייה והוצאה לפועל, הוצאה לאור של ספרות משפטית, והנפקת ערכת התחברות למערכת "נט המשפט" – הפועלת להסבת מערכת בתי משפט לבתי משפט ללא נייר.

 

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון