הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה ביום העיון שיתקיים היום בלשכת עורכי הדין בנושא "אחריות משפטית ואתית למניעת ניצול והטרדה מינית": "הלשכה תומכת בכך שחברי וחברות הלשכה ינקטו בשורת פעולות כדי ליצור סביבת עבודה בטוחה מפני הטרדה מינית במשרדיהם/ן"

15.03.2010

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

דורית אברמוביץ’ (שתיל): "במחקר שהתפרסם לאחרונה עלה, כי 79 אחוז מהרווקות ו-15 מהנשים הנשואות עוברות הטרדה מינית בעבודה".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, יאמר את הדברים ביום עיון שיתקיים היום בלשכת עורכי הדין בנושא "אחריות משפטית ואתית למניעת ניצול והטרדה מינית" בשיתוף ארגוני הנשים איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, כיאן, מרכז מהות ומרכז תמורה.

 

יום העיון ייערך היום, יום שני, כט באדר התש"ע, 15.03.2010, בין השעות 16:00-19:30 ב"בית הפרקליט", רח' דניאל פריש 10, תל אביב.

 

לדברי ראש הלשכה, הוא רואה חשיבות רבה מאוד בהעלאת המודעות לקיומו של החוק למניעת הטרדה מינית, ואף מכיר בחשיבות הצטרפותה של לשכת עורכי הדין לעשייה המבורכת של ארגוני הנשים במישור זה.

 

בהקשר זה, מדגיש ראש הלשכה, כי בהמשך להחלטת הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין לאשר הצהרה של הלשכה בדבר תמיכתה ברעיון של קידום לשוויון הזדמנויות בעבודה לעורכי דין ולעורכות דין על בסיס הורות, ולקדם משרדי עו"ד כמקומות עבודה ידידותיים למשפחה, אישר הועד בישיבתו בשבוע שעבר גם הצהרה, שנועדה להעלות את המודעות בקרב משרדי עורכי דין לקיומו של החוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח-1998, ולהדגיש את מטרתו: לאסור הטרדה מינית כדי להגן על כבודם של נשים וגברים, על חירותן/ם ועל פרטיותן/ם, וכדי לקדם שוויון בין המינים. זאת מתוך הכרה ברשימה של עובדות, ביניהן, הכרה בכך, שקיומו של האקלים הארגוני – מידת הסובלנות של הארגון, מדיניותו, הפרוצדורות הנהוגות ויישומן ויצירת סביבת עבודה בטוחה והוגנת לעובדות/ים, מפחיתה את הסבירות לקיומן של הטרדות מיניות בארגון.

 

על פי החלטת הועד המרכזי שהתקבלה, לשכת עורכי הדין תומכת בכך שחברי וחברות הלשכה ינקטו בפעולות הבאות כדי ליצור סביבת עבודה בטוחה מפני הטרדה מינית במשרדיהם/ן:

 

א. יקיימו סדנאות למניעת הטרדה מינית במשרדי עורכי דין בכל רחבי הארץ.

 

ב. יצרפו את התקנון למניעת הטרדה מינית בעבודה בתחילת כל שנה לתלושי השכר של העובדות/ים.

 

ג. ישתתפו ברב שיח שיתקיים בכל אחד ממחוזות הלשכה, בהם ישתתפו נציגים ונציגות מטעם לשכת עורכי הדין ומטעם גורמים וארגונים התומכים בפרויקט.

 

"אני מקווה שהצהרה זו תסייע בהעלאת המודעות ליצירת אקלים ארגוני שיש בו כדי למנוע קיומן של ניצול והטרדות מיניות בקרב משרדי עורכי הדין", הדגיש ראש הלשכה.

 

לדברי דורית אברמוביץ, מרכזת פרויקט-יצירת סביבת עבודה בטוחה מפני הטרדה מינית מטעם שתיל, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, כיאן, מרכז מהות ומרכז תמורה: "אני מברכת על היענותה של לשכת עורכי הדין לבקשתנו לקיים יום עיון משותף בנושא מניעת הטרדה מינית בעבודה, כולל דיון גלוי וכנה של נציגי ונציגות הלשכה יחד אתנו על האחריות המשפטית והאתית למניעת ניצול והטרדה מינית של עורכי ועורכות דין. במחקר האחרון שהתפרסם על ידי ד"ר אביגיל מור ממכללת תל חי עלה כי 79 אחוז מהרווקות ו-15 מהנשים הנשואות עוברות הטרדה מינית בעבודה.

 

זו הסיבה שאנו, בארגוני נשים, רואים בהטרדה מינית בעבודה תופעה שמהווה חסם תעסוקתי עבור נשים רבות – שחלקן יוצאות משוק העבודה בעטייה של ההטרדה המינית שעברו ומתקשות להשתלב בו חזרה. אנו מדגישות כי המחירים של הטרדה מינית אינם רק נפשיים, אלא גם כלכליים – גם עבור הנשים שביטחונן התעסוקתי ועבודתן נפגעים, וגם עבור מעסיקים ועסקים שמשלמים בכסף על אובדן ימי עבודה של מוטרדות מינית, על ימי מחלה שלהן כתוצאה מההטרדה המינית ועל מציאת עובדות חדשות במקרים בהם אלו שהוטרדו עוזבות את מקום העבודה. זאת בנוסף, למחירים כלכליים במקרים של תביעות משפטיות מצד אלו שהוטרדו מינית. את המחירים הכלכליים האלה אפשר לעצור. אני תקווה, כי בהמשך ליום עיון זה תתקיים, כדבריו של יו"ר הלשכה, פעילות ענפה של לשכת עורכי הדין כדי להטמיע באמצעות סדנאות למניעת הטרדה מינית וימי עיון במחוזות הלשכה, את החשיבות שביצירת סביבת עבודה בטוחה לנשים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון