הודעות דוברות הלשכה

מהפך במערך הסיוע המשפטי למעוטי יכולת: הצעת החוק המטילה על לשכת עורכי הדין חובה להעניק סיוע משפטי למעוטי יכולת – אושרה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת

25.11.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

היום, (ב’, 23.11.09), אושרה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, הצעת חוק פרי יוזמה משותפת של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, ויו"ר ועדת הכנסת, חה"כ יריב לוין (הליכוד), המהווה מהפך במערך הסיוע המשפטי הניתן למעוטי יכולת. ההצעה אושרה בתמיכה נרחבת של חברי הכנסת מהאופוזיציה ומהקואליציה.

על פי הצעת החוק, תוחל על לשכת עורכי הדין חובה להעניק סיוע משפטי ללא תשלום למעוטי יכולת, ובכך להשתתף במאמץ להבטיח ייצוג משפטי הולם גם לחסרי אמצעים.

 

הצעת החוק זכתה לתמיכה בוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין, ובכך קבעה הלשכה תקדים יוצא דופן כאשר היא מבקשת, לראשונה מאז הקמתה, מיוזמתה, להטיל עליה חובה לבצע שירות לציבור אשר עלותו תמומן על ידה.

 

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון: "עריכת הדין אינה רק מקצוע, אלא גם שליחות חברתית, ואחת ממטרותיה היא לאפשר הגברת הנגישות למשפט כזכות יסוד. במסגרת תפיסה זו ולאחר מאבק לא פשוט בלשכה, מפעילה הלשכה במהלך 7 השנים האחרונות את תוכנית "שכר מצווה" להענקת סיוע וייצוג משפטי בהתנדבות למעוטי אמצעים ברחבי הארץ על ידי למעלה מ- 2,300 עורכות ועורכי דין מתנדבים. מדובר בתוכנית חיונית וחשובה, המעניקה סיוע וייצוג לאלפי פונים בשנה".

 

ח"כ יריב לוין: "הצעת חוק זו  הינה נדבך חשוב במאבק להעצמת האוכלוסיות המוחלשות, ולהוצאתם של רבים ממעגל העוני. קבלת יעוץ משפטי וייצוג על ידי עו"ד יאפשרו לרבים לתבוע כספים וזכויות המגיעים להם, או להתגונן מפני תביעות המוגשות כנגדם. בדרך זו, יתאפשר לאותם אנשים להיחלץ ממעגל העוני. בד בבד, הדבר ימנע את המקרים הרבים בהם ניתנים כנגד אזרחים פסקי דין המחייבים אותם בסכומי עתק רק בשל העובדה שלא היו מיוצגים, ובכך הם נשלחים באחת אל תוך מעגל העוני."

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון