הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין לציבור המאמנים מתמחים: "ראוי שהמאמן יהיה המודל המקצועי של המתמחה"

23.09.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, פנה לאחרונה לציבור השופטים ועורכי הדין, המאמנים מתמחים, במסגרת תכניתה של הלשכה למניעת התדרדרות המקצוע.

ראש הלשכה ציין בפנייתו, כי מקצוע עריכת הדין סובל בשנים האחרונות מהתדרדרות מקצועית, הלשכה פועלת רבות לעצירת הסחף ואף להעלאת רמת המקצוע ואיכות עורכי הדין, המצטרפים לשורותיה, אולם היא זקוקה בהקשר זה גם לעזרתם.

 

"בשבועות האחרונים אישרנו תוכנית רחבת היקף, שמטרתה לסייע במניעת ההתדרדרות המקצועית. התוכנית כוללת מספר שינויים, כמו הארכת תקופת ההתמחות, שינויים במבחני ההסמכה, הקמת בית ספר למתמחים, העשרת הפיקוח על ההתמחות ופעולות נוספות, אשר בכוחן להעלות את רמת המקצועיות וההכשרה. הכל, כדי להבטיח, שעורכי הדין, המצטרפים לשורות הלשכה, יהיו ראויים למעמדם ולנשיאה בנטל המקצועי והציבורי, המוטל עליהם".

 

במסגרת התוכנית, הדגיש ראש הלשכה, "אנו אף מבקשים להעמיק את התודעה בדבר חשיבות תפקידו של המאמן בתהליך ההכשרה. אין לנו ספק, שכבעבר גם כיום, יש למאמן הכלים והיכולת להיות גורם משפיע ומרכזי באיכותה של ההכשרה, בהעשרתה ובשיפור השפעתה על המתמחה, עורך הדין לעתיד".

 

"ראוי שהמאמן יהיה המודל המקצועי של המתמחה, המדריך, המלווה, היועץ, והמורה הרוחני בדרך להסמכה. אנו מבקשים להשיב את הכבוד, ההדר והמקצועיות, אשר ליוו את תפקידו של המאמן  ה"מנטור" בעבר, גם לדור הנוכחי של המאמנים".

 

"אם נפעל בדרך זו, הוסיף ראש הלשכה, "אין ספק שתקופת ההתמחות תתרום יותר להתפתחותו המקצועית של המתמחה, תשפר את הכשרתו ותקבע נורמות מקצועיות, אתיות וחבריות טובות יותר בדרך להסמכה הנכספת".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון