הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה על מערכת נט המשפט: "לא ניתן יהיה למחשב את השירות בהצלחה ללא שיתופם של עורכי הדין"

10.09.2009

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, אמר את הדברים בפתח ישיבה מיוחדת של ועדת המחשוב של הלשכה לקראת השקת "נט המשפט" בבית משפט השלום בתל אביב. הישיבה שודרה בשידור ישיר באתר הלשכה ביום 2.9.09.
 

לדברי ראש הלשכה, מערכת "נט המשפט" מהווה פריצת דרך אינטראקטיבית, במובן של היכולת להגיש מסמכים ולנהל תיקים מרחוק באמצעות מחשב. "לא ניתן היה למחשב את השירות בהצלחה במסגרת "נט המשפט" ללא שיתופם של עורכי הדין. תחושתי היא, שבחודשים האחרונים, חרף הביקורת שהושמעה מצידם של עורכי הדין בדבר התקלות בהפעלת המערכת, מתקיים שיתוף פעולה הדוק יותר עם הנהלת בתי המשפט ביישום המערכת".

 

הממונה על מערכת נט המשפט מטעם מנהל בתי המשפט, השופטת בדימוס מיכאלה שידלובסקי-אור, הדגישה אף היא את שיתוף הפעולה בין הנהלת בתי המשפט לעורכי הדין. "מערכת "נט המשפט" היא מערכת חדשנית במובן זה שמערכת אחת כוללת את כל הפונקציות השייכות לדיון המשפטי. חלק מאוד חשוב במערכת שלא ניתן להתעלם ממנו הם עורכי הדין".

 

יו"ר ועדת המיחשוב של הלשכה, עו"ד אלי שטרן, הדגיש, כי ועדת המחשוב מלווה את "נט המשפט" מזה זמן רב, וכי מדובר במערכת חדשנית ראשונה בעולם, המנהלת את כל התיק באופן דיגיטלי. לדבריו, הלשכה ועורכי הדין לא שותפו בשלב אפיונה של המערכת, דבר שהוביל לחוסרים מבחינת תהליכי העבודה וממשק המשתמש. עם זאת, יש כיום אוזן קשבת לצרכי המשתמשים, עורכי הדין, בין השאר באמצעות ועדה משותפת ללשכה ולהנהלת בתי המשפט. ועדת המחשוב של הלשכה מקבלת פניות של עורכי דין בדבר תקלות בהתנהלות מול המערכת, ומקפידה לבדוק את הדברים עם הנהלת בתי המשפט ולא לעבור על כך לסדר היום.

 

מנכ"ל ההוצאה לאור של הלשכה, עו"ד אדם מירון, ציין, כי ניתן לראות שבמהלך החודשים האחרונים חל שיפור דרמטי במערכת. לדבריו, עד כה הונפקו על ידי ההוצאה לאור 1,000 כרטיסים חכמים לעורכי הדין לצורך שימוש במערכת.

 

מנהל מערכות המחשוב בהנהלת בתי המשפט, מר רביד שמואלי, התייחס לאתר האינטרנט של הנהלת בתי המשפט וציין כי לאתר שלושה רכיבים: רכיב העיון בתיק, רכיב הגשת בקשות בתיק קיים ורכיב פתיחת תיק ראשי. לדבריו, רכיבי העיון והבקשות פועלים באופן תקין אולם רכיב פתיחת התיק הראשי נמצא עדיין בחיתוליו בכל הקשור להיבט הביצועי.

 

במהלך הישיבה הציגו חברי ועדת המחשוב שאלות לנציגי הנהלת בתי המשפט. בהתייחסו לשאלה בנושא גיבוי הנתונים והמסמכים במערכת, אמר מנהל פרוייקט "נט המשפט" בהנהלת בתי המשפט, מר ירדן ירדני, כי קיים מערך גיבוי מאסיבי לנתוני המערכת וכי ניתן לשחזר כל נתון, נכון לרגע נפילת המערכת, אם תתרחש. כמו כן הוסיף שמתוכנן הקמתו של אתר גיבוי חלופי (DRP).

 

השידור הישיר באתר הלשכה נעשה במסגרת פיילוט לבחינת הוספת יישומים חדשים לאתר. מעל ל- 1,600 גולשים צפו בשידור הישיבה, אשר תישאר זמינה לצפייה באתר גם בחודשים הקרובים.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון