הודעות דוברות הלשכה

השופט אורי גורן מונה לכהן כיו"ר הועדה לאישור בוררים במוסד הבוררות של הלשכה

13.07.2009

עו"ד שמרית רגב, דוברת הלשכה

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב בדימוס, השופט אורי גורן, מונה בישיבת מועצת המנהלים הראשונה של המוסד לבוררות של לשכת עורכי הדין, שהתקיימה לאחרונה.
 

חברי הועדה הנוספים הם עו"ד פיני רובין ועו"ד שוקי חורש.

 

כזכור, הועד המרכזי של הלשכה אישר בינואר 2009 הקמת מוסד הבוררות של לשכת עורכי הדין בישראל. המוסד יעסוק בבוררויות בכל נושא שניתן לדון בו על פי דין במסגרת בוררות, לרבות מחלוקות בין עורכי דין לבין עצמם ובין עורכי דין ולקוחותיהם. על פי החלטת הועד, לשכת עורכי הדין תפעל לכך שהציבור בישראל יפנה למוסד הבוררות של הלשכה, כדי לפתור את הסכסוכים המשפטיים, שהינו צד להם, כתחליף איכותי ומקצועי לערכאות בתי המשפט העמוסות.

 

מבנה המוסד כולל מועצת מנהלים, שהינה הגוף העליון של המוסד ותפקידה קביעת כללי המוסד, פיקוח על הפעילות והניהול של המוסד וקביעת עלויות הבוררות. הנשיאות מורכבת מ- 7 חברים: יו"ר המועצה, עו"ד צביקי פירון, והחברים, עוה"ד דוד אור-חן, ד"ר ישראל לשם, פרופ' מוטי מירוני, אורית סון מפרקליטות המדינה, ונציגי מחוזות הלשכה, עוה"ד חאלד חוסני זועבי ודורון ברזילי.

 

המוסד כולל גם הנהלה, שתפקידה ניהול המוסד באופן שוטף, ניתוב תיקים לבוררים, שימוש כגורם מקשר בין מוסד הבוררות לבין לשכת עורכי הדין ומוסדות המשפט השונים, פעילות שיווקית להגדלת מס' התיקים, קביעת שיטת ניהול הדיון, מיקום הדיון וניהול ותפעול אתר האינטרנט של המוסד.

 

כמו כן, כולל המוסד ועדה לאישור בוררים. השופט בדימוס אורי גורן מונה לכהן כיו"ר הועדה, וחברים בה עוה"ד פיני רובין ושוקי חורש. כן מונה לכהן כיו"ר ועדת הביקורת עו"ד רון רוטשילד וחברים בה עוה"ד נתי יריב ומשה צ'ציק.

 

לדברי יו"ר מועצת המנהלים של המוסד, עו"ד פירון, המטרה הינה, שמוסד הבוררות של לשכת עורכי הדין יהווה אלטרנטיבה טבעית אוטומטית לכל מי שרוצה ללכת לבוררות, וכן שחלק ניכר מציבור המתדיינים יבחר בהליך הבוררות.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון