הודעות דוברות הלשכה

סיכום יריד ההשמה שנערך אתמול על ידי לשכת עורכי הדין

23.06.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין ביריד השמה גדול לעורכי הדין: "באקלים מקצועי, שבו פועלים לא פחות מ- 43,000 עורכי דין בואכה 60,000 בתוך כ –4-3 שנים, בקרב מדינה המונה פחות מ-8 מליון אזרחים, קשה מאוד לתפקד ברמה מקצועית גבוהה ולהתפרנס כראוי".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, אמר את הדברים ביריד ההשמה הגדול, שקיים ביום 22.6.09 מרכז ההשמה של הלשכה בשיתוף פורום עורכי הדין הצעירים של הלשכה באוניברסיטת תל אביב בהשתתפות כ-500 עורכי דין ועורכות דין.

 

ביריד ההשמה השתתפו נציגים מ-40 משרדי עורכי דין מובילים, ביניהם א. שרקון ושות', בעז בן צור ושות', ברגרזון ושות', ברם, דחוח ושות', גרוס, אורעד, שלימוף ושות', גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג  ושות', כרמלי-ארנון, לוי-אטינגר, בוטון ושות', ליבליך מוזר ושות', מ. פירון ושות', מטרי מאירי ושות', נ. פינברג ושות', סאמט, שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות', קנטור, אלחנני, טל ושות', רובין שמואלביץ, רון גזית רוטנברג ושות', ש. בירן ושות', ש. הורוביץ ושות', שבלת ושות', איתן צחור ושות', איריס טרומן ושות', אליעד שרגא ושות', ארנון שגב ושות', ד"ר מאיר טויזר, ד"ר שלמה כהן, דוד הוד, וינשטוק זקלר ושות', י. זלצמן, גילת, קנולר, גראוס, סלומון ושות', כהן וילצ'ק, קמחי ושות', רונן סטי ושרון רביב. נציגי המשרדים קיימו במהלך יריד ההשמה ראיונות ראשוניים עם עורכי הדין, ודיווחו על תחילתו של הליך גיוס עורכי דין.

 

ראש הלשכה הדגיש בפתח האירוע, כי "באקלים מקצועי, שבו פועלים לא פחות מ- 43,000 עורכי דין בואכה 60,000 בתוך כ –4-3 שנים, בקרב מדינה המונה פחות מ-8 מליון אזרחים, קשה מאוד לתפקד ברמה מקצועית גבוהה ולהתפרנס כראוי. מציאות כזו היא מציאות של כמות ולא של איכות, מציאות של מחיר ולא של רמה מקצועית".

 

לדברי ראש הלשכה, אמנם, אין דרך אמיתית לפתור באחת בעיה מובנית של שוק, וללשכה גם אין סמכויות לפעול למימוש רוב הרעיונות ללא אישור משרד המשפטים, ולעיתים אפילו הכנסת, אולם, הלשכה פועלת לסייע במציאת פתרונות תעסוקה לעורכי דין במספר מישורים: באמצעות מרכז השמה מתוקצב, פורום עורכי הדין הצעירים, המקיים סדנאות הכשרה, ימי עיון והשתלמויות, הדרישה מבית המשפט להבנות את מסירת העבודה בשכר מבתי המשפט למקורות חיצוניים, הדרישה ממשרד הכנ"ר להגדיל מאוד את מספר עורכי הדין הפועלים עימם, הקמת הצוות הפועל עם כל המערכות הציבוריות (נציב שירות המדינה, מנכ"ל משרד המשפטים וכו') להרחבת המשרות למשפטנים  בשירות הציבורי ולשילובם של משפטנים גם במשרות ציבוריות ללא משפטנים".

 

יו"ר פורום עורכי הדין הצעירים, עו"ד ינון היימן, הדגיש, כי ביריד ההשמה קיימת נכונות גם מצידם של משרדים, הדורשים תנאי סף קשיחים, להגמישם, ולכן חשוב ליצור רושם חיובי. "אני רוצה לאחל לכם שבשנה הבאה לא תגיעו ליריד ההשמה הזה".

 

עו"ד גלעד כץ, יו"ר (משותף) של ועדת עורכי דין צעירים בפורום, הדגיש, כי מטרת יריד ההשמה לסייע במציאת מקומות עבודה לעורכי הדין, וכי הלשכה משקיעה משאבים למימוש מטרה זו היום יותר מבשנים עברו.

 

יריד ההשמה נערך כאמור על ידי מרכז ההשמה של הלשכה בריכוזה של עו"ד מיכל קרמר-רשף בשיתוף ועדת עורכי הדין הצעירים בראשותם של עוה"ד גלעד כץ ויניב דרי.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון