הודעות דוברות הלשכה

עו"ד סוזן ווייס, ד"ר דנה פוגץ’, עו"ד ענת פרקש, עו"ד נירה קוריצקי, עו"ד רנה שעשוע-חסון תקבלנה את אות "נשים במשפט" 2009 בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת

31.05.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

האות מוענק לעורכות דין בולטות על תרומה משמעותית למשפט הישראלי, הישגים מיוחדים במגזר הציבורי או במגזר הפרטי ותרומה למחקר האקדמי של המשפט. במהלך כנס אילת של לשכת עורכי הדין בשבוע הבא תיערך קבלת פנים חגיגית לכבוד הזוכות באות.

בימים אלה בחרה לשכת עורכי הדין את המשפטניות אשר להן יוענק אות "נשים במשפט" לשנת 2009:

 

עו"ד סוזן ווייס (1954): מקדישה את חייה ליצירת פתרונות פורצי דרך לבעיה של נשים, שוויון ודת. עומדת בראש המאבק הפמיניסטי מול חוסר הצדק של ההלכות הנהוגות בבד"ר ביחס לנשים וגירושין וחלוצת הרעיון של תביעה נזיקית נגד סרבני גט. ב- 97 הקימה את ארגון "יד לאישה" וגייסה טוענות רבניות כדי להיאבק בתופעת סרבנות הגט ולקדם פתרונות הלכתיים לעגונות. תחת ניהולה נפתרו מאות תיקי עגונות. עבודת הארגון הביאה לראשית שינוי השיח הציבורי. ב- 2004 הקימה את ארגון "מרכז צדק לנשים" במטרה להיאבק באופן נחרץ ובכלים משפטיים נוספים מחוץ למסגרת בד"ר. הגתה את רעיון תביעה נזיקית לבעל הסרבן, כאשר בשנת 2004 ניתן פסה"ד התקדימי בעניין זה. אחראית להגשת רוב התביעות הנזיקיות בעניין זה. עומדת בראש מאבקים ציבוריים להפסקת נוהגים פסולים בבד"ר. פעילותה פורצת דרך בתחום המעמד האישי. מהווה מופת לדור חדש של עו"ד צעירות, מדגימה כיצד ניתן לרתום את המשפט לקידום שוויון וצדק חברתי.

 

ד"ר דנה פוגץ' (1964): מומחית ומרצה למשפט פלילי בקריה האקדמית אונו, הקימה ועומדת בראש מרכז נגה לנפגעי עבירות. המרכז שם לעצמו מטרה להיות "קול לכל קורבן" ולייצג את הקורבנות ומשפחותיהם ללא תמורה כספית. ד"ר פוגץ' מיוזמי ומנסחי הצעת חוק איסור אלימות בספורט, התשס"ח-2008, חברת מזכירות והנהלה וראש וועדה בהתאחדות הישראלית לכדורגל. השתתפה בוועדת מומחים של האו"ם לניסוח כללי הטיפול בילדים נפגעי עבירות. השתתפה בתת ועדה לעניין מעמד הילד בהליך הפלילי. חברה בתת ועדה לסיוע לנפגעי עבירות המתה.

 

עו"ד ענת פרקש (1966): מנהלת תחום הצדק המאחה במרכז הארצי לגישור וליישוב סכסוכים במשרד המשפטים (צדק מאחה-  היא גישה בתחום הדין הפלילי, שבה נעשה הליך של גישור בין מבצע העבירה לבין הקורבן). בשנת 1999 הקימה את תחום הצדק המאחה במרכז הארצי. בתקופה ההיא המושג "צדק מאחה" כמעט ולא היה מוכר והיא החלה לאסוף חומרים ולפתחם עד שנולד ספרה בשנת 2002 שהיה לספר הראשון שפורסם בעברית בנושא זה. משנת 2002 החלה בפעילות שכוונה לקידום הטמעתו של הצדק המאחה במערכת המשפט הפלילי ובציבור. פעילותה הניבה שורה של הישגים כגון הקמתה של תשתית מקצועית של נותני שירותי צדק מאחה, הדרכת המנחים, קידום גיבושו המקצועי של העיסוק בצדק מאחה והסדרת ייחודו כמקצוע, עיגון הצדק המאחה כחלופה להליך הפלילי, שילוב הצדק המאחה במסגרת ההליך הפלילי. מומחית בתחום הזוכה להכרה בארץ ובעולם.

 

עו"ד נירה קוריצקי (1938): שותפה בכירה במשרד יגאל ארנון משנת 1974. במשך 40 שנות פעילות התבלטה בניסיונה בתחום האזרחי-מסחרי, מקצועית, נאמנה, נועם הליכות. פעלה במגוון רחב של עסקאות, הותירה חותם על כל מערכת החוזים הקשורים בהקמת ככר אתרים, מלון דניאל הרצליה, בניית בית המשפט העליון.

 

עו"ד רנה שעשוע חסון (1935):  משנת 1989 פעילה במסגרת אגודת האו"ם בישראל בהתנדבות. בשנת 91 נבחרה לכהן כסגן נשיא הפדרציה העולמית של אגודות האו"ם בנציגת אגודת האו"ם של ישראל. מאז מכהנת בתפקידים בכירים בפדרציה העולמית ומייצגת עמדות ישראל. מנעה קבלת החלטות אנטי ישראליות בישיבות הפדרציה. הצליחה להביא לעריכת מחקר בלתי תלוי מטעם אגודת האו"ם הבריטית המאשש את הטענה כי החלטות האו"ם הנוגעות לישראל מנוסחות בחומרה לא מידתית לעומת החלטות אחרות.

 

לפני 22 שנה הקימה את ארגון מנהיגות אזרחית – לשעבר עמותת המגזר להתנדבות ומלכר"ים. העמותה משמשת כעמותת על לכל העמותות והגופים הפועלים ללא כוונת רווח בישראל. משמשת כחברת ועד בעמותה.

 

שימשה כיועמ"ש לויצ"ו ולנעמת. ממייסדות שדולת הנשים, חברת הנהלה ויו"ר הצוות המשפטי של השדולה. ייעוץ משפטי בהתנדבות במסגרת ארגוני נשים, פעילה ברשות המקומית רמת השרון, יו"ר המועצה לקידום שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח), פעילות ציונית.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון