הודעות דוברות הלשכה

פרופ’ יובל לוי, עו"ד עמיהוד בן-פורת, עו"ד אליאס חורי, עו"ד מיכה יינון והשופט (בדימוס) ד"ר גבריאל קלינג

31.05.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין בחרה את המשפטנים אשר להם יוענק אות "יקיר המקצוע" לשנת 2009 בטקס חגיגי במהלך כנס לשכת עורכי הדין באילת. אות "יקיר המקצוע" מוענק מדי שנה בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין למשפטנים על הישגים מיוחדים בשירות הציבורי או במגזר הפרטי, על תרומה מיוחדת למקצוע עריכת הדין במגזר הפרטי, על תרומה מיוחדת לקהילה או למחקר האקדמי של המשפט.

עו"ד י. עמיהוד בן פורת (1931): למד באוניברסיטה העברית עם מיטב המשפטנים במדינה, התמחה אצל שופט העליון דאז יואל זוסמן, המשיך התמחותו אצל התובע במשפטו של אייכמן, עו"ד גדעון האוזנר. זכה במלגת מחקר לאונ' הארוורד - תואר שני ודוקטורט. עבד במשרד פרטי במשותף עם אשתו במשך 30 שנה. במהלך שנות פעילותו טיפל בתיקים בולטים (כגון עו"ד מטעם בנק הפועלים במשבר המניות הבנקאיות, הראשון ליישם את פס"ד אפרופים, נלחם עם פרופ' דניאל פרידמן להקמת המכללות למשפטים בישראל), שימש כיועץ משפטי של גופים מרכזיים במשק הישראלי, משמש כיועמ"ש של מועצת העיתונות בהתנדבות. היה חבר בוועדות שונות כגון וועדת אנגלרד לבדיקת הפקולטות למשפטים במוסדות ההשכלה הגבוהה, שימש כחבר וועדת ברק לכתיבת חוק החברות החדשות, חבר בחבר הנאמנים של האונ' עברית וחבר הוועד המנהל, השתתף בהקמת המוסד לבוררות שליד לשכת המסחר.

 

פרופ' יובל לוי (1932): בעל תואר דוקטור למשפטים מאונ' ייל מ- 1960. שימש כמרצה באונ' העברית, ושימש כמרצה ופרופסור חבר באונ' ת"א במשך 40 שנה, בעיקר בהוראת המשפט הפלילי. פרסם עשרות מאמרים ומחבר ספר יסוד בדין הפלילי שזכה לאינספור ציטוטים בפסיקה. מן החוקרים הבולטים בתחום הפלילי. תחום האקדמי יצא שמו בתחום הפלילי ובפרקטיקה- בתחום המסחרי.

 

כיהן כיו"ר הוועדה לבקרה ואחריות בחברות ציבוריות, שימש כחבר בוועדה לרפורמה במשפט הפלילי, חבר בוועדה המייעצת למנהל רשות החברות הממשלתיות. ייצג את גורודיש בפני ועדת אגרנט, ייצג את חיל האוויר בפני ועדת חקירה ועוד.

 

ייסד את המשרד הנושא את שמו אשר נטל חלק בייצוג משפטי בחלק מהמאבקים המשפטיים והמהלכים המשפטיים הגדולים ביותר שנוהלו בישראל. משרדו דורג ע"י גורמים בינ"ל כמוביל במספר תחומים והוא עצמו דורג כאחד מעו"ד המובילים בישראל בתחום הליטיגציה העסקית-מסחרית. לקח חלק בקביעת תקדימים חשובים בתחומים שונים.

 

עו"ד אליאס חורי (1951): הוסמך בשנת 1974, לאחר הסמכתו החל בלימודי מנהל עסקים אך בסיום השנה הראשונה נהרג אביו בפיגוע מקרר התופת בכיכר ציון – בשל כך הפסיק את לימודיו. ב- 1977 פתח משרד עצמאי בתחום האזרחי. עסק רבות בתביעות ובעתירות בענייני מקרקעין – בתקיפת חוקיות ההתנחלויות, כאשר תוצאות העתירות עודדו את תושבי השטחים לפנות לביהמ"ש העליון (הזכייה בעתירה בעניין אלון מורה פתחה את הדרך למבול העתירות והתביעות שתושבי השטחים הגישו וממשיכים להגיש). יזם התארגנות עו"ד ערביים בירושלים להתמודד בבחירות לוועד מחוז ירושלים של הלשכה והצליחו להכניס 2 חברים.

 

עו"ד מיכה יינון (1942): שימש כמנכ"ל לשכת עורי הדין במשך 15 שנה, הוציא לפועל שורה של פעילויות שתרמו לעיצובה ומעמדה של הלשכה – כגון ביסוס מעמד של הלשכה בועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, הקמת בית הלשכה בי-ם, פיתוח ביטאון הלשכה בו שימש עורך אחראי, פיתוח ההוצל"ר, הקמת מערכת פסקי הדין של ביהמ"ש העליון, המחוזי והעבודה, ייסד מסורת טקס פתיחת שנת המשפט.

 

כיהן כיו"ר רשות השידור ויו"ר מינהל תרבות ואומנות במשרד המדע, התרבות והספורט. היה חבר הועד המנהל באוני' בר אילן, חבר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו ועוד.

 

השופט (בדימוס) ד"ר גבריאל קלינג (1934): היה בעבר פעיל במוסדות הלשכה והיה הרוח החיה בחקיקת חוקים וכללים רבים שעיצבו את פני המקצוע. אורים ותומים באקדמיה בתחום האתיקה המקצועית, כתב ספר בנושא. שימש כשופט בימ"ש מחוזי. מרצה באקדמיה ותורם מזמנו ומומחיותו לטובת הלשכה לקראת ישום החלטת הועד המרכזי להחיל חובת ביטוח מקצועי על עו"ד.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון