הודעות דוברות הלשכה

ועדת החינוך של הלשכה קוראת לכנסת שלא לאשר כל קיצוץ בתקציב החינוך

09.06.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ועדת החינוך של לשכת עורכי הדין, קוראת לכנסת ישראל שלא לאשר כל קיצוץ בתקציב החינוך.

לדעת הועדה, תקציב משרד החינוך עבר שורה ארוכה של קיצוצים במהלך השנים האחרונות, עד כי תלמיד היום לומד יום לימודים פחות לעומת תלמיד שלמד לפני כשני עשורים (כלומר מכסת השעות תלמיד פחתה בקרוב ל-20%). זאת, למרות הוספת תקציבים ושעות בעקבות תוכנית "אופק חדש". בנוסף, רמת הלימודים בישראל על פי מבחנים בין לאומיים נמצאת בתהליך התדרדרות נמשך, כאשר ללא שינוי מגמה באמצעות החזרת שעות למערכת החינוך, לא נראה שניתן לבלום תהליך זה.

 

מצב זה מעמיק את הפערים בחינוך בין השכבות האמידות לבין השכבות החלשות, ובהיות החינוך הכלי היחיד שהוכח, כי באמצעותו ניתן לצאת ממעגל העוני, הרי שהפגיעה בתקציב החינוך כמוה עידוד העמקת הפערים והחלשה נוספת של השכבות החלשות. גם מצב המורים בישראל גרוע: פחות ופחות בוחרים בהוראה כמקצוע, וכאן גם תוכנית אופק חדש לא הועילה.

 

לדברי יו"ר הועדה, עו"ד אראל גלבוע: "רק שינוי מהותי בתקצוב מערכת החינוך יהיה בו כדי לשנות תהליכים אלה. החינוך הינו בסיסה של החברה, הקיצוץ בחינוך הינו פגיעה קשה ביותר לטווח הארוך. הילדים של היום הינם המבוגרים של המחר".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, אמר, כי "שינוי המגמה במנהל החינוכי, כפי שמוצע ע"י ועדת החינוך של הלשכה, הינו נושא בעל חשיבות מכרעת בחברה הישראלית. מעורבותה של לשכת עורכי הדין בתהליכי החינוך בחברה בישראלית מובנת מאליה. זהו עוד ביטוי למימושן של המטרות הציבוריות של לשכת עורכי הדין, אשר בעידן הנוכחי משולבות קשר בל יינתק עם פעילותה של הלשכה למימוש מטרותיה המקצועיות".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון