הודעות דוברות הלשכה

המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי של לשכת עורכי הדין יקיים ערב הכרות עם מודל: "גירושין בשיתוף פעולה - בישראל" ביום חמישי הקרוב

05.05.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יום העיון יתקיים ביום חמישי הקרוב, 07 במאי 2009, בין השעות 17:00 – 19:30, בבית הפרקליט רח’ דניאל פריש 10 תל אביב.

המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי של לשכת עורכי הדין בראשות יו"ר (משותף) עוה"ד משה צ'צ'יק ורם הורביץ,  יקיים ערב הכרות עם מודל ה-Collaborative Divorce (גירושין בשיתוף פעולה) ביום חמישי הקרוב.

 

מודל Collaborative Divorce הינו מודל המיושם ברחבי ארה"ב, באירופה ובמדינות נוספות. במסגרת המודל בני זוג, העומדים בפני גירושין, מנהלים מו"מ שיתופי בסיוע עורכי דינם. כל צד נעזר במטפל, המסייע לצדדים הרגשיים של ההליך וכן במומחים מתחום הכלכלה. המטרה הינה להגיע להסכם גירושין, שיענה בצורה הטובה ביותר על צרכיהם של שני בני הזוג וילדיהם. צוות המומחים משלב בין ההיבטים המשפטיים, הכלכליים והרגשיים של הגירושין. ייחודו של המודל הוא בעבודת הצוות בין הצדדים, עורכי הדין, המטפלים והמומחים וכן בחתימת הסכם על ידי עורכי הדין בתחילת ההליך בו הם מצהירים על כוונתם לפתור בעיות בשיתוף פעולה בלא פניה לערכאות.

 

בערב, בהנחייתה של עו"ד גלית סנה לוריה, ישאו דברי ברכה המשנה לראש לשכת עורכי הדין, ד"ר משה וינברג, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב וחבר ועדת רובינשטיין לבחינת "גישור חובה", השופט שאול שוחט, יו"ר ועדת ילדים ונוער של לשכת עורכי הדין, עו"ד שמואל מורן וד"ר אלישבע זהר-רייך אשר תשא דברים בשם האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.

 

לאחר מכן יוקרן סרט ותתקיים הרצאתם של עו"ד פולין טסלר מקליפורניה, ממייסדות התחום בארה"ב ומר יובל ברגר, מטפל משפחתי מקנדה, בנושא מודל ה- Collaborative Divorce.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון