הודעות דוברות הלשכה

עו"ד נחום פינברג, יו"ר פורום העבודה של לשכת עורכי הדין – לנציגת משרד התמ"ת: "משך הטיפול בבקשה למתן היתר לפיטורי נשים בהריון הוא בלתי סביר"

05.05.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

נציגת משרד התמ"ת: "נפרסם בקרוב נוהל להסדרת הנושא"; חה"כ שלי יחימוביץ’: "בין 20% ל-30% מהעובדים שמועסקים בחוזים גלובאליים הם עובדים מנוצלים שיש לגביהם עבריינות ביחס לחוקי המגן".

הדברים נאמרו בישיבת פורום העבודה של לשכת עורכי הדין בהשתתפות חה"כ שלי יחימוביץ', נציגות משרד התמ"ת וחברי הפורום, שנערכה ביום 26.4.09.

 

בפתח הישיבה ציין יו"ר פורום העבודה,  עו"ד נחום פינברג, כי משך הטיפול בבקשה למתן היתר לפיטורי נשים בהריון על ידי משרד התמ"ת הוא בלתי סביר, וכי ברור שישנה תקלה בענין ויש להסדירה. כמו כן, ציינו נציגות ארגון נעמת, כי אין סדרי דין ברורים. כך, למשל, לדבריהן, ניתנת זכות טיעון בטלפון. עוד ציינו, כי כל עוד ההליך נמשך, העובדת לא נמצאת בעבודה, וסיכוייה לשוב למעגל העבודה הולכים וקטנים.

 

לדברי מנהלת אגף הרישוי במשרד התמ"ת, עו"ד רבקה מקובר, הואיל ובמסגרת הבירור שנערך עם הצדדים נבדקת כל טענה, וניתנת לצד השני זכות טיעון, ההליך נמשך  כ- 50 ימים. עוד אמרה, כי בעקבות המשבר הכלכלי חל גידול משמעותי במספר הבקשות למתן היתר לפיטורי נשים בהריון, באופן שבחודש ינואר 2008 הוגשו כ-60 בקשות ואילו בחודש ינואר 2009 הוגשו כ-130 בקשות. "לאור המצב, החלטנו לנהוג עם הקיצוצים הרוחביים בדרך יותר מהירה וההליך נמשך בין 10 ל-12 ימים. בנוסף, קיבלנו תוספת של כוח אדם לטיפול בבקשות, ואנו עובדים גם על נוהל להסדרת הנושא".

 

חה"כ שלי יחימוביץ' התייחסה בראשית דבריה לקיצוץ המתוכנן בסך 10 מיליארד ₪ במשרדי הממשלה, וציינה, כי "מדובר בהרעבה של השירות הציבורי". היא הגיבה לטענה בדבר "חוק התלוש" (חוק הגנת השכר (תיקון מס' 24), התשס"ח - 2008 – תלושי שכר וניכוי שכר שלא כדין), שיזמה, לפיה גם אם מבינים את הצורך להגן על האוכלוסיה החלשה, הרי שהחוק הלך רחוק מדי. לדבריה, מטרת החוק היתה לגונן על העובדים החלשים ביותר, עובדי חברות שמירה ועובדות ניקיון. "יש הרבה עובדים במשק שלא מקבלים תלוש שכר, יש עובדים שמקבלים תלוש שהוא שרבוט חסר פשר". המטרה השניה, לדבריה, היתה להפוך את תלוש השכר למסמך בהיר, על מנת שעובד ידע לעמוד על זכויותיו.

 

לדברי חה"כ יחימוביץ', נשמעו טענות רבות מצדם של מעסיקים בחברות גדולות, וביניהן חברות הייטק, לפיהן החוק מתאים לעובדים עניים וחלשים, ואילו העובדים בהייטק מרוויחים משכורת גבוהה. "גם אדם שמשתכר 10,000 ₪ בחודש ועובד מבוקר עד לילה, כשמחלקים את השכר שלו לשעות בפועל, מגלים שהוא לא מגיע לשכר המינימום במשק. בין 20% ל-30% מהעובדים שמועסקים בחוזים גלובאליים הם עובדים מנוצלים שיש לגביהם עבריינות ביחס לחוקי המגן". חה"כ יחימוביץ' הסכימה, כי על החוק לחול עד רמת שכר מסוימת, שכר העולה פי כמה על השכר הממוצע במשק".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון