הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין באירוע במחוז חיפה: "המסע של הלשכה להשבת האיכות והיוקרה למקצוע יצא לדרך"

07.04.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה: "אני קוראת לשופטים ולעורכי הדין לשמש כשגרירים במאבק למען מניעת התדרדרות המקצוע".

הדברים נאמרו בהרמת כוסית חגיגית, שערך ועד מחוז חיפה לכבוד הפסח במעמד שופטים ועורכי דין ממחוז חיפה. באירוע השתתפו, בין היתר, נשיאת בית המשפט המחוזי בחיפה, השופטת בלהה גילאור, נשיא בתי משפט שלום במחוז חיפה, השופט אהוד רקם, פרקליט המחוז, עו"ד איתן לדרר ועוד.

 

יו"ר ועד מחוז חיפה, עו"ד רחל בן ארי (בר רב האי), התייחסה בראשית דבריה למשאל שערך ועד המחוז בקרב עורכי הדין, לפיו 57% מעורכי הדין אינם מרוצים מהמקצוע. "היום אמנם הטובים במקצוע הם יותר טובים, משכילים ומקצועיים מאלה שהיו בעבר, אולם החלשים הרבה יותר חלשים מאלה שהיינו רגילים אליהם. אנו נתקלים לעיתים בבורות לשמה, וכשנוספת לכך התנהלות בלתי קולגיאלית, המצב חמור מאוד". עו"ד בן ארי קראה לשופטים ולעורכי הדין לשמש כשגרירים של הלשכה במאבקה להצלת המקצוע, וציינה, כי מדובר באינטרס משותף של כל מי שמבין מה קורה במקצוע עריכת הדין. לדבריה, ככל שיהיה לתכנית גיבוי ברמה הציבורית כך ייטב. "הבעיה שלנו מזמן אינה רק כמותית אלא איכותית".

 

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, ברך את שר המשפטים הנכנס, פרופ' יעקב נאמן, וציין, כי מדובר במינוי ראוי מאוד. "אני מבקש לשים על שולחנו שלוש בעיות מסגרת משמעותיות ובראשן הפגיעה באמון הציבור ברשות השופטת. הרשות זקוקה לאמון הציבור ויונקת ממנו את סמכותה". לדבריו, נושא העומס הבלתי נסבל בבתי המשפט, מטופל, בין היתר, באמצעות צוות משותף של הלשכה והנהלת בתי המשפט, שהוקם על מנת להתמודד עם מלאי של מאות אלפי תיקים, המהווים גיבנת על המערכת, על ידי העברתם לטיפול עורכי הדין. "אם נצליח לצמצם את גיבנת התיקים לכמחצית, דיינו", הוסיף ראש הלשכה.

 

ראש הלשכה הדגיש את המסע של הלשכה שיצא לדרך להשבת האיכות והיוקרה למקצוע, לדבריו, התדרדרות מקצוע עריכת הדין היא בעיה נוספת, המונחת לפתחו של שר המשפטים החדש. "התכנית עוסקת בהקשחת תנאי הכניסה למקצוע, וגם בהשבחת השירות המשפטי הניתן לציבור על ידי אלה הנמנים כבר על שורותיו. "אנו נפעל לשכנע את חברי הכנסת שהבעיה איננה של המקצוע אלא של החברה בישראל".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון