הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין למזכיר הכנסת: "לשקול העלאת קבצי החקיקה העדכניים באתר הכנסת"

06.04.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

מזכיר הכנסת: אמליץ בפני יו"ר הכנסת הנכנס לאמץ את היוזמה.

בעקבות פנייתו של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, למזכיר הכנסת, עו"ד איל ינון, בדבר פרסום קבצי חקיקה עדכניים באתר הכנסת, הודיע מזכיר הכנסת, כי ימליץ בפני יו"ר הכנסת השמונה עשרה לאמץ את היוזמה.

 

בפנייתו למזכיר הכנסת, ציין ראש הלשכה, כי קבצי חקיקה עדכניים מתפרסמים בישראל על ידי חברות מסחריות. "בעקבות פניות של אזרחים, שהתקבלו בלשכה בעניין זה, אבקשך לשקול יזמה של הכנסת להעלאת קבצי החקיקה העדכניים באתר הכנסת או באתר אחר שיוקם לצורך כך. סבורני, שהגברת נגישותם של אזרחים לחוק ולדין, הינה מטרה חשובה, שמן הראוי שבית המחוקקים יוביל להגשמתה".

 

מזכיר הכנסת ציין בתגובתו, כי הוא מסכים עם היוזמה, וכי קיימת חשיבות רבה לכך שלכל אזרח במדינה תהיה גישה חופשית לחקיקה העדכנית, ותפקידה של הכנסת, כרשות מחוקקת, לדאוג לכך. לדבריו, הכנסת אמנם מפרסמת באתר האינטרנט את נוסח החוקים המאושרים בקריאה השניה והשלישית במליאה, אולם נוסח החוקים המלא, המשלב את כל התיקונים שהתקבלו במהלך השנים, לא מתפרסם על ידי הכנסת אלא כאמור על ידי גופי מסחריים בלבד.

 

בנוסף, ציין מזכיר הכנסת, כי במהלך הכנסת השבע עשרה פנו חברי הכנסת מיכאל איתן ואופיר פינס-פז ליושבת ראש הכנסת, והציעו, כי הכנסת תקדם מפעל חשוב זה, אולם הדבר לא הגיע לכדי מימוש. חה"כ איתן אף פנה לראש הלשכה (עוד טרם מינויו לשר) בעקבות פנייתו למזכיר הכנסת, וציין בפניו, כי פעל בנושא בעבר, וכי הוא מחויב לפעול בו גם בכנסת הנוכחית.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון