הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין אישרה הצעה לשינוי מועדי הפגרות בבתי המשפט

05.04.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט ביום 24.3.09 לאשר הצעה לתיקון תקנות הפגרות בבתי המשפט, באופן שיוותר על כנו מספר ימי הפגרה השנתיים הנוכחי (65 ימים), אולם פיזורם ישונה במעט, תוך התחשבות מרובה יותר בהורים לילדים.

בפועל אימץ הועד המרכזי את ההצעה של הנהלת בתי המשפט לתיקון התקנות, בכפוף לשני תיקונים קלים. מספר ימי הפגרה יוותר 65 ימים, כפי שקיים היום. פגרת סוכות תחל מיום י"ד בתשרי ועד ליום כ"א בתשרי (8 ימים). פגרת הפסח תחל מיום י"ב בניסן עד כ"א בניסן ובסה"כ 13 ימים (להבדיל מהצעת הנהלת בתי המשפט להתחיל את הפגרה ביום י"ד בניסן ובסה"כ להעמידה רק על 11 ימים). בנוסף, מוצע להנהיג את פגרת הקיץ מיום 20 ביולי (במקום 21 ביולי על פי הצעת הנהלת בתי המשפט), אשר מתוכננת להימשך עד ליום 4 בספטמבר, בסה"כ 47 ימים.

 

לדברי ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, עמדת הלשכה בנוגע לתיקון מועדי הפגרות בבתי המשפט טומנת בחובה שני עקרונות בסיסיים: האחד, לא לשנות את מספר ימי הפגרה השנתיים הנוכחי, והשני, קבלת העקרון שיש לסייע ככל האפשר לעורכי דין ולעורכות דין, שהינם הורים, לשהות זמן רב ככל האפשר עם ילדיהם במהלך פגרות בתי הספר, תוך רגישות מיוחדת ליכולתם של ההורים להתפנות לליווי ילדיהם בימים הראשונים של שנת הלימודים. עד כה נפתחה שנת המשפט בו ביום עם שנת הלימודים, מצב שהקשה מאוד על הורים לילדים, ובמיוחד לילדים צעירים מאוד, ללוות את ילדיהם עם פתיחת שנת הלימודים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון