הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין: אכזבה מתגובת המדינה לבג"צ בעתירה נגד חוק "האח הגדול"

29.03.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

עו"ד דן חי, ב"כ הלשכה: "המדינה מפקירה את פרטיות אזרחיה".

לשכת עורכי הדין, שעתרה לבג"צ נגד חוק נתוני תקשורת באמצעות עו"ד דן חי, מבקרת את תשובת המדינה, שהוגשה לבג"צ.

 

לדברי עו"ד חי, תגובת המדינה מהווה אכזבה, מאחר שהיא מפקירה את פרטיות האזרח. עוד אומר עו"ד חי, כי הלשכה מברכת על קיומו של חוק, שמטרתו להגן על האזרח מפני גורמים המאיימים על חייו, אולם היא קובלת על שימוש בלתי מידתי בחוק ועל הקלות בה משיגה המשטרה מידע פרטי על אזרחים, ללא צו בית משפט. לראיה, מצביעה הלשכה, כי במשך 6 חודשים, מאז כניסת החוק לתוקפו - מיוני 08' עד סוף 08' - הוצאו 755(!!) היתרים מנהליים דחופים ע"י המשטרה, ללא צו בית משפט. מדובר כאמור בכמות עצומה. כמו כן, מתיר החוק למס' רב של גורמים לפגוע בפרטיותנו.

 

במכתב שצורף על ידי מפכ"ל המשטרה נראה, כי כל הקצינים הממלאים תפקיד ייעודי במערך החקירות והמודיעין, הינם המורשים לחתום על בקשה לקבלת נתוני תקשורת לפי סעיף 3. זוהי הסמכה במונחים "תעשייתיים". בנוסף, נהלי הדיווח על  של המשטרה על קבלת נתוני תקשורת ללא צו בית משפט, מנוסחים באופן תמציתי ואמורפי, כך שלא ניתן לעקוב אחר המקרים בהם נתקבלו נתוני תקשורת שלא לצורך ותוך פגיעה באזרח הקטן.

 

לשכת עורכי הדין, מתכננת להגיש תגובה תוך 15 יום, לפרט בה את טענותיה ולנסות לשכנע את בית המשפט כי השימוש בחוק כאמור אינו מידתי.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון