הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה ביקר היום באשקלון ובאשדוד ונפגש עם עורכי דין ועורכות דין ממחוז הדרום

1.7.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין לראש עיריית אשקלון: "בכוונתי להיענות לבקשתך ולפנות לעורכי הדין לתרום מחשבים
למשפחות בדרום - לאפשר לילדים ללמוד בבתיהם".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, ביקר היום, 7.1.08, בעקבות הלחימה בדרום, באשקלון ובאשדוד.

 

ראש הלשכה החל את ביקורו בעיריית אשקלון, שם נפגש עם עורכי דין ועורכות דין ממחוז הדרום, וכן עם ראש עיריית אשקלון, בני ועקנין. במהלך הפגישה, ציין ראש העיר, כי עשרות טילים כבר נפלו בעיר, וכי הם נאלצים להתמודד עם לא מעט נפגעי חרדה. בנוסף, הדגיש, כי לאור המצב, שבו כ- 26 אלף תלמידים שוהים בבתיהם, יזמה העירייה תכנית למידה מרחוק באמצעות מחשבים. לדבריו, מסקר ראשוני שנערך, התברר של- 3,500 משפחות באשקלון אין מחשבים בבית. לפיכך, בקש ראש העיר מראש הלשכה לפנות לציבור עורכי הדין בבקשה, כי יתרמו מחשבים למשפחות. ראש הלשכה הודיע, כי בכוונתו לפנות לעורכי הדין, ולבקשם לתרום מחשבים בהקדם האפשרי.

 

במפגש עם עורכי הדין באשקלון ובאשדוד סקר ראש הלשכה את פעילות הלשכה למען עורכי הדין ממחוז הדרום, החל מההחלטה לדחות את מועד תשלום דמי החבר בחודש ימים, פריסת תשלום פרמיית ביטוח אחריות מקצועית ל- 10 תשלומים, וכלה בפנייתו לעורכי דין מאזור המרכז להעמיד חדר במשרדיהם לעורכי דין מהדרום, על מנת שיוכלו לקיים מידה מסוימת של שגרת עבודה, וציין, בהקשר זה, כי עד כה נענו ליוזמה עשרות עורכי דין מהמרכז. בנוסף, הדגיש ראש הלשכה, כי הוקם צוות של עורכי דין, בראשות עו"ד ציון בראל מועד מחוז הדרום, אשר ייתן מענה משפטי ראשוני לפניות אזרחים מהדרום בתחומי המשפט השונים (מיסים, נזיקין, עבודה ועוד).

 

עוד ציין, כי לבקשת הלשכה להעמיד חדרים במסגרת ההשתלמויות, שתקיים בסופשבוע הנוכחי באילת לאירוח משפחות מהדרום, שנפגעו מירי הרקטות, נענתה רשת ישרוטל ומעמידה למטרה זו בשיתוף הלשכה 10 חדרים במלון רויאל גארדן. גם מלון הילטון מלכת שבא נענה לבקשה, ומעמיד 2 חדרים חינם לזוג. מחלקות הרווחה בישובים, הסובלים מירי הרקטות, הפנו משפחות להתארח בבתי המלון כאמור בתיאום עם הלשכה.

 

עורכי הדין ועורכות הדין העלו בפני ראש הלשכה קשיים, שבהם הם נתקלים בעקבות מצב הלחימה והשבתת בתי המשפט באשדוד, באשקלון ובקרית גת. הם שאלו, בין היתר, כיצד לנהוג בנוגע לפתיחת תיקים, תיאום מחדש של דיונים שנדחו, עיקולים דחופים בהוצאה לפועל ועוד. ראש הלשכה, השיב, כי הפתרון, שהעלה בפני מנהל בתי המשפט לענין פתיחת תיקים, שיאושר, ככל הנראה, על ידי המערכת, יאפשר לעורכי הדין לפתוח תיקים בבית המשפט בבאר שבע, ולאחר מכן יועברו התיקים לניהול בבתי המשפט בערים האחרות בהתאם. אשר לתיאום מחדש של מועדי דיונים שנדחו, ציין ראש הלשכה, כי יבקש שלא לשלבם בסדר הדיונים הרגיל, על מנת שהצדדים לא יאלצו להמתין זמן רב למועד דיון. עוד אמר, כי בהתאם לצו, שפרסם שר המשפטים בתחילת הלוחמה, אושרה הארכת מועדים בבתי המשפט הסגורים כל עוד הצו בתוקף (ההארכה אינה חלה על תיקים המתנהלים בבית המשפט בבאר שבע). ראש הלשכה, ציין, כי ההוצאה לפועל פרסמה הודעה, בדבר דחיית עיקולים והליכים עד לתאריך 15.1.08, וכי ניתן למצוא באתר החדש של ההוצאה לפועל www.eca.gov.il טלפונים של מוציאים לפועל, שניתן יהא ליצור עמם קשר.

 

לדברי ראש הלשכה, תמשיך הלשכה לפעול ככל שניתן, על מנת לסייע ולהקל על עורכי הדין ועל עורכות הדין מהדרום, בנסיבות שנוצרו, וכן תפעל למען ציבור האזרחים על ידי הענקת סיוע משפטי ראשוני באמצעות הצוות שהקימה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון