הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין לעורכי הדין במרכז: העמידו חדר במשרדיכם לרשות חבר או חברה בדרום – לקיום שגרת עבודה"

1.7.2009

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, פנה אתמול, 6.1.09, לעורכי הדין ולעורכות הדין באזור המרכז, בעקבות הלחימה בדרום, וקרא להם להעמיד חדר במשרדיהם לרשות חבר או חברה מהדרום, ככל שירצו בכך, על מנת שאלה יוכלו להמשיך ולנהל את משרדם, לייצג את לקוחותיהם ולקיים מידה מסוימת של שגרת עבודה.

בפנייתו, ציין ראש הלשכה, כי מזה שבוע וחצי שהמדינה נתונה במצב של לחימה בדרום, כאשר ישובים רבים חווים מתקפות טילים בלתי פוסקות. "בישובי עוטף עזה, בשדרות, באופקים, בנתיבות, באשקלון, באשדוד, בקרית גת, ברהט, בבאר שבע ובישובים רבים נוספים מופר השקט, השגרה אינה קיימת, והאזרחים חשים מאוימים וחרדים לשלומם ולשלום בני משפחותיהם".

 

לדברי ראש הלשכה, "במחוז הדרום של לשכת עורכי הדין פועלים כיום 1,822 עורכי דין. אני מניח שלאור המצב הביטחוני מתקשים רוב חברינו במחוז לנהל את משרדם באורח שוטף, ובמקביל הנהלת בתי המשפט השביתה את בתי המשפט באזור, ובחלקם מתקיימים דיונים מוגבלים או דחופים בלבד".

לאור המצב הנוכחי, קרא ראש הלשכה לבעלי משרדים באזור המרכז, לכל מי שביכולתו להקצות במשרדו חדר, להעמיד את החדר לרשות חבר או חברה מהדרום, ככל שירצו בכך. "בימים קשים אלה הנני סבור, שמן הראוי שציבור עורכי הדין, יפגין סולידאריות כלפי חברינו מהדרום בדרך זו או בכל דרך יעילה אחרת".

 

יוזמה זו מצטרפת להחלטת הוועד המרכזי בשבוע שעבר לאפשר דחייה לחברים במחוז הדרום בתשלום דמי החבר ללשכה בחודש ימים, במטרה להקל עליהם לנוכח המצב, וכן לפניית הלשכה לחברת הביטוח מגדל והיענותה לבקשה, בין היתר, לפרוס את תשלום הפרמיה לביטוח אחריות מקצועית ל- 10 תשלומים שווים ללא ריבית - לעורכי דין ממחוז הדרום.

 

בנוסף, שוקדת הלשכה על הקמת צוות של עורכי דין, אשר ייתן מענה משפטי ראשוני לפניות אזרחים מהדרום בתחומי המשפט השונים (מיסים, נזיקין, עבודה ועוד).

 

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון