ראש הלשכה

קריאה לעוה"ד במחוז המרכז - סיוע לעוה"ד ממחוז הדרום

1.6.2009

עו"ד יורי גיא-רון, ראש הלשכה

לאור המצב הנוכחי, אני פונה אליכם/ן, כראש הלשכה, חברים וחברות, בעלי משרדים באזור המרכז, לכל מי שביכולתו להקצות במשרדו חדר, להעמיד את החדר לרשות חבר או חברה בדרום, ככל שירצו בכך, על מנת שאלה יוכלו להמשיך ולנהל את משרדם, לייצג את לקוחותיהם ולקיים מידה מסוימת של שגרת עבודה.

חברים/ות יקרים/ות,

 

מזה שבוע וחצי שאנו נתונים במצב של לחימה בדרום, כאשר ישובים רבים חווים מתקפות טילים בלתי פוסקות. בישובי עוטף עזה, בשדרות, באופקים, בנתיבות, באשקלון, באשדוד, בקרית גת, ברהט, בבאר שבע ובישובים רבים נוספים מופר השקט, השגרה אינה קיימת, והאזרחים חשים מאוימים וחרדים לשלומם ולשלום בני משפחותיהם.

 

במחוז הדרום של לשכת עורכי הדין פועלים כיום 1,822 עורכי דין. אני מניח שלאור המצב הביטחוני מתקשים חברינו במחוז לנהל את משרדם באורח שוטף, ובמקביל הנהלת בתי המשפט השביתה את בתי המשפט באזור, ומתקיימים בהם דיונים דחופים בלבד.

 

לאור המצב הנוכחי, אני פונה אליכם/ן, כראש הלשכה, חברים וחברות, בעלי משרדים באזור המרכז, לכל מי שביכולתו להקצות במשרדו חדר, להעמיד את החדר לרשות חבר או חברה בדרום, ככל שירצו בכך, על מנת שאלה יוכלו להמשיך ולנהל את משרדם, לייצג את לקוחותיהם ולקיים מידה מסוימת של שגרת עבודה. הלשכה אף היא תענה, ככל שניתן, להעמיד חדרים במשרדיה לעורכי הדין מהדרום.

 

בימים קשים אלה הנני סבור, שמן הראוי שציבור עורכי הדין, יפגין סולידאריות כלפי חברינו מהדרום בדרך זו או בכל דרך יעילה אחרת.

 

יוזמה זו מצטרפת להחלטת הועד המרכזי בשבוע שעבר לאפשר דחייה לחברינו במחוז הדרום בתשלום דמי החבר ללשכה בחודש ימים, במטרה להקל עליהם לנוכח המצב, וכן לפניית הלשכה לחברת הביטוח מגדל והיענותה לבקשה, בין היתר, לפרוס את תשלום הפרמיה לביטוח אחריות מקצועית ל- 10 תשלומים שווים ללא ריבית - לעורכי דין ממחוז הדרום.

בנוסף, שוקדת הלשכה על הקמת צוות של עורכי דין, אשר ייתן מענה משפטי ראשוני לפניות אזרחים מהדרום בתחומי המשפט השונים (מיסים, נזיקין, עבודה ועוד).

 

כל חבר/ה המעוניינים לקחת חלק ביוזמה זו, או בכל פעילות אחרת, מוזמנים לפנות ללשכה בדוא"ל: leah@Israelbar.org.il.

 

בברכה,

עו"ד יורי גיא-רון

ראש לשכת עורכי הדין

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון