הודעות דוברות הלשכה

עו"ד רון דרור מלשכת עורכי הדין בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת: "יש לעודד את בג"צ להגביר את ביקורתו בנושא השחיתות השלטונית"

12.10.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הדברים נאמרו ב-9.12.08, בישיבת הועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת בראשותו של חה"כ מיכאל איתן, לרגל היום הבינלאומי למאבק בשחיתות.

עו"ד רון דרור, שייצג את לשכת עורכי הדין בישיבה, התנצל על העדרו של ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא-רון, ציין, כי "פרקליטת מחוז לשעבר, אשר בקשה לשמש כדירקטורית של חברה ממשלתית ופנתה לשרים בעניין, לא קיבלה שום תשובה משר כלשהו. "מוסר ההשכל הוא שהלכה למעשה המינויים לתפקידים, הנתונים בידי שרים הם או פוליטיים או אישיים, ויש לחקור מספיק כדי לאתר את הקשר".

 

עו"ד דרור הוסיף, כי "השחיתות הכהה מטופלת על ידי גורמי האכיפה, אולם מה קורה עם אותה שחיתות אפורה, שאנשים אומרים לגביה "זו דרכו של עולם".  מה עושים, למשל,  שלא ימנו מקורבים. הגורם היחיד בארץ שקובע את הנורמות ומטיל את חיתתו הוא בית המשפט הגבוה לצדק. אסור שתהיה ביקורת עליו שהוא מתערב פחות מדי. להיפך, המטרה צריכה להיות לעודד ולדחוף שהביקורת על הרשויות תגבר ולא תקטן, וצריך היום להגביר תמיכה בבג"צ, כי תמיכה בו היא תמיכה בטוהר השלטון של כולנו.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון