הודעות דוברות הלשכה

ועד מחוז דרום של הלשכה ציין את פתיחת שנת המשפט תשס"ט באירוע חגיגי במעמד שופטים ועורכי דין

12.10.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יו"ר ועד מחוז דרום של הלשכה, עו"ד דני אליגון: "עלינו להקפיד ולדבוק בקביעה, כי עורכי הדין במחוז יהוו את האופציה הראשונה של כל הזקוק לשירותים משפטיים בדרום ובפרט כשמדובר בגורמים ציבוריים".

ראש הלשכה: "לשכת עורכי הדין צריכה לתת את אותם שירותים לכל החברים בה, בכל מקום שבו הם נמצאים - זה המוטו שהנהגתי לי בלשכה. אני מהווה כתובת לכל פעילות נוספת במחוז הדרום"

 

ועד מחוז דרום של לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד דני אליגון, ציין את פתיחת שנת המשפט תשס"ט, באירוע חגיגי בישוב להבים, במעמד שופטים ועורכי דין.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, הדגיש, כי "חשים במחוז הדרום עשייה, חשים פה את הלשכה. יש פריפריה ויופי שכך. לא אהבתי את ריכוז פעולות הלשכה במרכז, הדגש שהושם בעבר על פעילות לשכת עורכי הדין אך ורק באזור תל אביב היה בולט במיוחד, ואני מאוד שמח להיות באירועים כאלו גם באזורים אחרים בארץ". ראש הלשכה הוסיף, כי "לשכת עורכי הדין צריכה לתת את אותם שירותים לכל החברים בה, בכל מקום שבו הם נמצאים- זה המוטו שהנהגתי לי בלשכה. אני מהווה כתובת לכל פעילות נוספת במחוז הדרום, אנא פנו אליי ישירות בכל דבר".

ראש הלשכה העניק, את אות ראש הלשכה למתנדב ראוי, לעו"ד יורם ברוזה, על פועלו המסור, בהתנדבות, בתחום האתיקה במחוז הדרום.

 

 

יו"ר ועד מחוז דרום של הלשכה, עו"ד דני אליגון, אמר אף הוא, כי בכוונתו להמשיך ולפעול להשוואת התמורה שמקבל כל חבר לשכה המשלם דמי חבר. "לצערי, לאורך השנים זה לא היה כך אך גם תוצאות התקציב הנוכחי מוכיחות, כי אנו בתחילתו של השינוי, והצלחנו להבהיר לכולם כי יש להתייחס אלינו, חברי ועד מחוז הדרום, כאל חברים שווי זכויות.

 

עלינו להקפיד ולדבוק בקביעה, כי עורכי הדין במחוז יהוו את האופציה הראשונה של כל הזקוק לשירותים משפטיים בדרום ובפרט כשמדובר בגורמים ציבוריים".

 

באירוע ציין נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופט יהושע פלפל, כי "מהטקס שהיה בשנה שעברה ועד היום נוספו עוד שני שופטים לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, האחד הוא השופט אלי ביתן, שמונה על ידי עורכי הדין במחוז, והשנייה היא השופטת ברנט. בבית המשפט המחוזי בתל אביב היו בשנת 2007, 51 שופטים, ואילו בבאר שבע היו 17 בשנת 2007. מספר התיקים הפליליים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע גדול ב- 50 תיקים לשנה ממספר התיקים הכולל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. מכאן שעומס התיקים המוטל על השופטים בבאר שבע בכל מה שנוגע לתיקים פליליים הוא פי שלושה". השופט פלפל קרא לעורכי הדין לפנות לגישורים ולבוררויות, על מנת להקל על העומס בבתי המשפט, והודה לחברי ועד מחוז דרום של הלשכה על שיתוף הפעולה עם בית המשפט ועימו.

 

שופט בית המשפט העליון בדימוס, השופט יעקב טירקל, דיבר על הפרשה בשבת שקדמה לטקס, פרשת "כי תצא", ואמר כי "מותר גם לייחס את זה למלחמה של עורכי הדין בבתי המשפט. עורך דין שבא לבית המשפט ונמצא באותו שדה מערכה, צריך להישמר מכל דבר רע, וכמו במלחמות הגדולות, צריך לשמור בבית המשפט על הכללים". הוא הוסיף, כי הוא מקווה "שהרוח הטובה והמיוחדת בין ועד מחוז דרום לבתי המשפט בדרום תימשך גם בעתיד".

 

 

נשיא בתי משפט השלום במחוז דרום, השופט משה מכליס, התגאה בכך שגם הוא קיבל השנה שני שופטים נוספים, וב- 6 לנובמבר יקבלו עוד שלושה שופטים. "אנחנו נמשיך לשתף פעולה עם ועד מחוז הדרום של לשכת עורכי הדין והועדות השונות הפועלות במסגרתו, לפתרון בעיות והגשמת יעדים משותפים".

 

סגנית נשיא בית הדין לעבודה, השופטת יהודית הופמן, בירכה אף היא ואיחלה "המשך שיתוף פעולה פורה בין השופטים לעורכי הדין בבית הדין לעבודה".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון