הודעות דוברות הלשכה

שיתוף הפעולה בקרב עורכי הדין מבני העדות והדתות השונות במרכז בארוחת רמדאן חגיגית שערכו ועדי מחוזות חיפה והצפון

12.10.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש הלשכה: "עורכי הדין ועורכות הדין הערביים והמוסלמים, הפכו לחלק בלתי נפרד מאיתנו, קהילת עורכי הדין בישראל, לשכת עורכי הדין בישראל".

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, משה גלעד: "שיתוף הפעולה בקרב עורכי הדין מבני העדות והדתות השונות הוא דוגמא ומופת למגזרים אחרים"

 

יו"ר ועד מחוז הצפון: "אירוע זה מדגיש את ייחודו של ועד המחוז – שיתוף כל העדות והדתות, יהודים וערבים"

 

דברים אלו נאמרו בארוחת רמדאן חגיגית שערכו ועדי מחוזות חיפה והצפון של לשכת עורכי הדין ב- 17.9.08, בנצרת. את הערב הנחה עו"ד נידאל עואודה.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, ציין בפתח האירוע, כי "עורכי הדין ועורכות הדין הערביים והמוסלמים, הפכו לחלק בלתי נפרד מאיתנו, קהילת עורכי הדין בישראל, לשכת עורכי הדין בישראל. אני מקווה שנגיע כמה שיותר מהר לתחושה במקצוע, שהגענו אליה כבר בהקשר של מה שמכונה "המיעוט הנשי", לפיה אין יותר מיעוט מקצועי ערבי בקרב עורכי הדין. הערביות – אין לה כבר בהקשר זה שום משמעות. שני תחומים בולטים שאנו פועלים בהם בהקשרה של הגשמת מטרה זו: בחירת שופטים והשמה בשירות הציבורי ובשירות הפרטי".

 

יו"ר ועד מחוז הצפון, עו"ד ח'אלד זועבי, פתח את דבריו באיחולי חודש רמדאן כרים, וציין, כי "אירוע זה מאחד את כל עורכי הדין מכל העדות והדתות יהודים וערבים, וזה בעצם הדבר שמייחד את מחוז הצפון – יחסים טובים בין כל החברים". עו"ד זועבי הודה לשופטים, לאנשי הדת ולכל הנוכחים, עורכי הדין ובני משפחותיהם.

 

יו"ר ועד מחוז חיפה, עו"ד חלי בן ארי, הדגישה, כי "באירוע זה, אנו נותנים בכך ביטוי, הלכה למעשה, לכבוד ההדדי והאחווה השוררים במחוזות שלנו ובלשכה בין עורכי הדין בני הדתות והעדות השונות. שיתוף , מבחינתי, אינו עוד סיסמא והצהרה, כי אם חלק אינטגרלי המשולב בחיי המעשה, לאמור: השתתפות בנשיאה באחריות, במילוי תפקידים, בעשייה, במעורבות, באכפתיות, בקבלת החלטות, בנוכחות בדיונים בישיבות ובאירועים. הכוונה היא לא שכל סקטור או מגזר מטפל ופעיל בעניינים המיוחדים לו אלא שכולם נוטלים חלק בעניינים של הכלל. זה שיתוף אמיתי. מן הראוי שהציבור שלנו ייתן דוגמא לאיפוק, חיפוש המאחד, לאנושיות כלפי כל בני אנוש וסובלנות לבעלי דעה שונה".

 

נשיא בית הדין השרעי לערעורים, הקאדי אחמד נאטור, בירך את כל המשתתפים בסעודה ואיחל להם שנה טובה חדשה ורמדאן כרים, וציין, כי הינו "שמח מאוד שהלשכה מצליחה לכנס תחת קורת גג אחת ובצלו של חודש רמדאן אנשים שונים העוסקים בתחום המשפט (עורכי דין ושופטים)".

 

עוד נשא דברים נשיא בתי משפט השלום במחוז הצפון, השופט תאופיק כתילי, שציין כי הוא שמח לראות אולם מלא עורכי דין. "לפני מספר שנים היה זה חלום, שיהיה לנו ועד מחוז בצפון והיום זה אמיתי. להקים ועד מחוז זה קל אך לתחזק אותו זה קשה, תחזוק ועד מחוז הינו על ידי פעילויות, כגון הפעילות הנוכחית ואכן ועד המחוז מצליח בכך, עלו והצליחו".

 

לדברי שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט משה גלעד, "חג רמדאן הוא מהחשובים שבחגי האסלאם. חג הרמדאן הוא הזדמנות של התבוננות פנימית, חג שבו כל אדם עושה חשבון נפש עם עצמו. ברוח זו, נכבדיי, עורכי הדין, הם אלה שדוחפים את המערכת קדימה לכיוון שיתוף פעולה עם מערכת המשפט. כמו כן, ברמדאן יש חשיבות רבה לשיתוף פעולה בין מי שנחשבים לקציני בית המשפט, שיתוף פעולה שאנו עדים לו בשנים האחרונות בין החברים בלשכת עורכי הדין, מהעדות השונות, והינו, לדעתי, דוגמה ומופת למגזרים אחרים".

 

נציג הפטריארך הלטיני בישראל, הבישוף בולוס מרקוצו, הודה להנהלת הלשכה ולכל המשתתפים על היוזמה לקיים סעודה זו, וציין, כי "ערכי אהבה ואחווה בין העדות מתגשמים הלכה למעשה באירוע כגון זה". הוא קרא לכל העדות: יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים, להקפיד להיפגש ולהידבר במסיבות ואירועים כגון זה ובאירועים אחרים.

 

בנוסף השתתפו באירוע החגיגי, ראש העדה הדרוזית, השיח מופק טריף, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט שמואל ברלינר, עורכי דין ממחוזות חיפה והצפון, קאדים ושופטים.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון