הודעות דוברות הלשכה

חדש מההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין: ספר ראשון מסוגו בישראל – ספר המתמחה

09.09.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ספר המתמחה – המאמן האישי להתמחות.

המעבר מלימודי המשפטים לאתגרים הרבים שמציבה תקופת ההתמחות זכור לסטודנטים רבים, כמו גם למעסיקיהם, כמעבר לא פשוט המצריך תקופת הסתגלות וחפיפה. "ספר המתמחה" מההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין נועד לאפשר לבוגר לימודי המשפטים מעבר חלק מעולם האקדמיה לעולם הפרקטיקה ולשמש עבורו כלי עזר ראשון במעלה במהלך כל תקופת ההתמחות, ואף לאחריה.

 

ספר "המתמחה", מקווים בהוצאה לאור של לשכת עורכי הדין, ישנה באופן יסודי את חוויית ההתמחות וישמש עבור המתמחה כלי עזר פרקטי וידידותי. המתמחים יוכלו למצוא בספר, באופן נוח ונגיש, תשובות למטלות היומיומיות אותן הם נדרשים לבצע, לדוגמא: אופן מילוי טפסים, ניסוח חוזים, ניהול הליכים, עריכת עסקאות וכד'.

 

עו"ד אדם מירון, מנכ"ל ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין, מציין כי "ספר המתמחה" אף מאפשר הכנה מוקדמת למקצוע עריכת הדין בכלל ולבחינות + תקופת ההתמחות.

 

גם המאמנים בתקופת ההתמחות עתידים ליהנות מהוצאת "ספר המתמחה" – "ספר המתמחה" מאפשר למעסיקים להפיק את מירב התועלת מהמתמחה בתקופת ההתמחות, שכן המתמחה יוכל ל"היכנס לעניינים" במהירות ולהתמצא בעבודת המשרד כבר מיומו הראשון. השימוש בספר יחסוך למשרד עשרות שעות חפיפה וישפר את ביצועי המתמחה.

 

ב"ספר המתמחה" למעלה מ-700 עמודים והוא כולל את כל המידע הרלוונטי למתמחה:

 

*סקירת הדין הפרוצדוראלי - הספר סוקר את כל תחומי הדין הפרוצדוראלי בליווי מאות דוגמאות;

 

*טפסים ודוגמאות - מאגר של עשרות טפסים, דוגמאות וחוזים המשמשים את עורך הדין והמתמחה במהלך עבודתם השוטפת, כגון טופס פתיחת הליך, כתבי טענות, חוזה מכר וכיוצ"ב;

 

*שאלות תרגול - עשרות שאלות לשם הטמעת החומר והיכרות עם אופי השאלות בבחינת הלשכה;

 

*מונחון - מילון מונחים משפטיים, קיצורים ומושגים בסיסיים בתחומי המשפט השונים;

 

*מידע שימושי - מידע שימושי למתמחה ולעורך הדין, כדוגמת טבלאות סעדים, אגרות בתי המשפט, ספרי היסוד בתחומים השונים וכן כתובות אתרי אינטרנט ומספרי טלפון חשובים.

   

סיכומו של דבר, "ספר המתמחה" הוא כלי עזר מהפכני, ראשון מסוגו, הכולל חומר עזר רב שהמתמחה נזקק לו בתקופת ההתמחות. הספר נועד להפחית עבור המתמחה את אי הוודאות הכרוכה במעבר לעולם הפרקטיקה ולשמש עבורו "ארגז כלים" אפקטיבי ביותר לתקופת ההתמחות, ואף לאחריה. בהוצאה לאור של לשכת עורכי הדין מקווים כי הספר יהפוך לספר חובה לכל מתמחה וישמש אותו לכל אורך דרכו המקצועית.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון