הודעות דוברות הלשכה

"באקלים מקצועי, שבו פועלים למעלה מ- 40,000 עורכי דין, קשה מאוד לתפקד ברמה מקצועית גבוהה ולהתפרנס כראוי"

09.09.2008

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יורי גיא-רון, אמר את הדברים, ביום השמה גדול לעורכי דין צעירים, שערך פורום עורכי הדין הצעירים של הלשכה בשיתוף מרכז ההשמה של הלשכה בשבוע שעבר במרכז הירידים בגני התערוכה בתל אביב, בהשתתפות מאות עורכי דין צעירים.

לדברי ראש הלשכה, "באקלים מקצועי, שבו פועלים למעלה מ- 40,000 עורכי דין בואכה 50,000 בתוך כ- 3 שנים, בקרב מדינה המונה פחות מ- 8 מליון אזרחים, קשה מאוד לתפקד ברמה מקצועית גבוהה ולהתפרנס כראוי. מציאות כזו היא מציאות של כמות ולא של איכות, מציאות של מחיר ולא של רמה מקצועית. משקיעים כל כך הרבה בללמוד משפטים, לעבור את הסטאז', ללמוד ולהצליח בבחינות, ואח"כ נתקלים לא אחת בשוקת שבורה של שוק העבודה. המצוקה לא רק שברורה לנו, אלא שאנו רואים אותה כאחת מהמטרות העיקריות לפעילותנו".

 

 

ראש הלשכה הוסיף, כי הלשכה עושה כל מה שניתן לעשות במסגרת סמכותה ומשאביה. "לא סיסמאות והבטחות, אלא כל מה שאנחנו יכולים לעשות במסגרת משאבינו וסמכויותינו. אין דרך אמיתית לפתור באחת בעיה מובנית של שוק. ללשכה גם אין סמכויות לפעול למימוש רוב הרעיונות ללא אישור משרד המשפטים, ולעיתים אפילו הכנסת". ראש הלשכה הדגיש את פעילות פורום עורכי הדין הצעירים והפעלת מערך השמה, שנועדו לסייע לעורכי הדין הצעירים, וכן את הפעילות הלשכה להרחבת המשרות למשפטנים בשירות הציבורי ולשילובם של משפטנים גם במשרות ציבוריות ללא משפטנים.

 

יו"ר פורום עורכי הדין הצעירים, עו"ד פסיכולוג ינון היימן, ויו"ר משותפים של ועדת עורכי הדין הצעירים, עו"ד יניב דרי ועו"ד גלעד כץ, ברכו את המשתתפים, וציינו, כי יום ההשמה יהפוך למסורת ויתקיים מעתה כל שנה.

 

בין עשרות משרדי עורכי הדין המובילים, שהשתתפו ביריד ההשמה: עזריאלנט לישראל, עפר שפיר ושות' עו"ד, ארליך רוזן ושות' עו"ד, ד"ר א. קלגסבלד ושות' עו"ד, ליבליך- מוזר עו"ד, בן צבי קורן, נ. פינברג ושות', יוסי אברהם ארד, כהן, וילצ'יק, קמחי ושות', ברגרזון ושות', בן ארי פיש ושות', גרוס (סיגל שלימוף), אליעד שרגא ושות', אורי רוזן ושות' עו"ד, ראב"ד מגריזו בנקל להב ושות', חן אביטן, שמעון אייל ושות' , אדם, גילת קנולר, חכמון אליגון, כרמלי ארנון, דפנה וינשטוק, פירון ושות', רון גזית ושות', מטרי מאירי, פרופ' ביין, בדנר פלום ושות', נציגים מפרקליטות המדינה, איתן ארז ושות', אילן שרקון ושות' ועוד.

 

 

הכינוס נפתח עם הרצאה בנושא הכנה והתמודדות נכונה בראיון עבודה. במהלך היום כל משרד אייש תא פרטי, ועורכי הדין המשתתפים מסרו קורות חיים, התרשמו מהמשרדים וקיימו שיחות היכרות הדדיות מול נציגי המשרדים.

 

 

 

 

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון